Jump to content
Forum Odszkodowania

oc sprawcy


Recommended Posts

otrzymalem wycene pojazdu z ktora nie zgadzam sie do konca. napisalem odwolanie. rozwiazanie sprawy satysfakcjonuje mnie, nie satysfakcjonuje mnie tylko wartosc samochodu przed zdarzeniem.

 

 

mam pare pytan:

 

1)dzien przed zdarzeniem zamontowalem opony zimowe (mam fakture)-wycena nieczawiera (zawiera tylko stwierdzenie ze stan opon dobry), a opony zwiekszaja wartosc samochodu (nie byly zuzyte , bo nie mogly sie zuzyc po przejechaniu, moze 30 km). napisalem to w odwolaniu , przedstawilem fakture a wycena pojazdu nie ulegla zmianie?

 

2)co w wycenie oznacza w lorektach pozycja :pochodzenie pojazdu, gosc odjal mi na wycenie 3% od wartosci pojazdu (samochod jest krajowy a ja jestem drugim jego wlascicielem)?

 

3)chce juz zakonczyc sprawe-wziac kwote bezsporna, sprzedac wrak do zakaldu wskazanego przez ubezpieczyciela, czy moge zlozyc jeszcze raz fakture za opony z uzasadnieniem i jednoczesnie zajac sie sprzedaza wraku?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
oczywiście możesz walczyć do skutku lub pójść ze sprawą do sądu. Od Ciebie zależy na jak długi spór masz ochotę. Za co potrącenie 3% niee wiem, nie jest mi to znane, musiałbyś przesłać dokumenty na jakiś serwer i wrzucić linka.
Link to comment
Share on other sites

ad1 - nowe opony nie podnoszą wartości auta !! Jeśli wymieniasz łyse opony na nowe to przywracasz autu wartość pierwotną. Więc ten argument jest nie trafiony.

 

ad2. jeśli auto nie było sprowadzane bądź składakiem, to nie ma podstaw do potrącenia - zadzwoń do TU i zapytaj skąd ta pozycja.

 

ad3. sprzedaż pojazdu a dalsze roszczenia/odwołania nie mają nic ze sobą wspólnego. Więc sprzedawaj.

Link to comment
Share on other sites

a jak juz opchnalem wrak to czy moge dalej skladac roszczenia tzn o ta kwote za pochodzenie pojazdu? (mam nr vin i u dilera u ktorego byl serwisowany moga mi takie zaswiadczenie wystawic ze nie skladak i nie sprowadzany)

 

a czy moge zlozyc roszczenie na kwote rejestracji nowego wozu (jest to dla mnie koszt ktory wystapil w wynilku wypaedku)?

Link to comment
Share on other sites

możesz składać roszczenie do momentu, aż podpiszesz ugodę, bądź będziesz usatysfakcjonowany tym co masz.

 

Jeśli sprzedałeś stary samochód i w jego miejsce kupiłeś nowy, to należy Ci się zwrot za kosztów przerejestrowania - tylko pamiętaj o rachunkach).

Co więcej, wydaje mi się, że możesz również rościć p zwrot części z wykupionej nowej polisy OC za okres, jaki nie został przez Ciebie wykorzystany w poprzednim OC. nie wiem czy jasno napisałem.

Link to comment
Share on other sites

czy ubezpieczyciel ma prawo zadac zwrotu odszkodowania drugiej osobie od mnie i czym jest to poparte Oddalilem sie od miejsca zdarzenia za co zostalem ukarany przez sad kara grzywny teraz tu domaga sie zwrotu wyplaconego odszkodowania czy ma podstawy prawne AJKOLLO
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...