Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za wypadek samochodowy-poszkodowany tylko kierowca.


Martini000
 Share

Recommended Posts

Witam.

Pare dni temu mój Tata wpadł w poślizg i uderzył w drzewo.Nie było innych ofiar oprócz niego.Lekarze stwierdzili u taty liczne obrażenia;złamanie otwarte kości promieniowej, złamanie żeber i miednicy,Dzień po wypadku konieczna była operacja wycięcia śledziony, ojciec leży teraz na OIOMIE i jest w spiączce farmakologicznej .Jak można ubiegać sie o odszkodowanie jeśli samochód ma opłacone OC??

Link to comment
Share on other sites

Skala obrażeń jest duża. To poważna sprawa, więc wymaga zebrania bieżącej dokumentacji medycznej. Czy na miejscu zdarzenia pojawiła się Policja? Trzeba zbierac wszystkie rachunki za leczenie, zaświadczenia, oświadczenia lekarskie itp. Niezależnie od zaistniałej sytuacji istnieje możliwośc wystąpienia o wypłatę tzw. części bezspornej odszkodowania (taka forma zaliczki), zanim roszczenia zostaną w pełni oszacowane i skierowane do ubezpieczyciela. Poglądy z orzecznictwa SN i wypowiedzi doktryny prawa mogą tylko wzmocnic argumentację w piśmie, od którego treści zależy bardzo dużo, w szczególności zgodna z przepisami i praktyką ubezpieczeniową wypłata odpowiedniego świadczenia pieniężnego, jak również szybkie przeprowadzenie likwidacji zaistniałej szkody.
Link to comment
Share on other sites

No halo halo - wszystko pieknie, ale jaka bezsporna czesc odszkodowania, jakie OC???? Jakie rachunki za leczenie???? ALbo ja czytac nie umiem, albo cos nie tak?

Bylo oplacone NNW? JAk nie to o jakim odszkodowaniu mowa??

Z własnego OC, to w tym przypadku sie raczej nie nalezy.

No chyba, ze jednak o czyms nie wiem.

 

Skoro ojciec sam wjechal w to drzewo, to nie ma opcji wyplaty z wlasnego OC.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

 

em_ka wrote:

Tak jest Panie Martini! Jeśli ojciec sam wjechał w drzewo i wypadek był z jego winy nie ma możliwości otrzymania odszkodowania ani zadośćuczynienia z tytułu OC, natomiast jest możliwość uzyskania zadośćuczynienia z NNW jeśli takowe posiada ojciec wykupione w swojej polisie. Proszę o kontakt 5 0 0 1 9 8 9 4 2

Choćby jego ojciec sam wjechał w drzewo i to bez własnej winy to też nie może likwidować szkody z własnego OC. Wchodzić może w grę odszkodowanie i zadośćuczynienie od zarządcy drogi jeśli wykazać jego winę lub zaniedbanie. Niezależnie od tego szkodę można likwidować z wszelkich ubezpieczeń dobrowolnych grupowych (np. zawartych w pracy) jak i indywidualnych (np. NW pojazdu).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...