Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek przy pracy w Belgi


suchar1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pracowałem na terenie Belgi i tam miałem wypadek w pracy.Pracowałem na wysokości byłem przypięty do poręczy liną asekuracyjną pasem przy zejściu po pracy na przerwę musiałem przejść przez poręcz do której byłem przypięty.przy przechodzeniu jedna noga ześlizgnęła mi się i upadłem na plecy doznałem zgniecenia 50%kręgu L1 i zerwania ścięgien w lewej nodze przy kostce, która utkwiła mi między rurami .Przy upadku to spowodowało wykręcenie o 180% stopy i uraz.

Moje pytanie jeżeli chodzi o pracodawce to ok mam uznany wypadek przy pracy było to 18.08.2008,ale zostałem zwolniony z pracy gdyż umowa była na okres 1 miesiąca,czyli od 1.08 do 31.08.czytam w postach że muszę złożyć przez pracodawce wniosek o jednorazowe odszkodowanie,na stan dzisiejszy nie jest on moim pracodawcą.

2 pytanie miałem płacony 100% zasiłek chorobowy ,ale z najniższej składki zus bo tak zarejestrował mnie pracodawca w Polsce,a wiadomo że zarabiałem tam więcej ,czy mogę ubiegać się o wyrównanie od ZUS i w jaki sposób to zrobić .

3 pytanie czy po zakończonym leczeniu to jest od 18,08 2008 do 30.01.2009 w tym 4 dni w szpitalu w Belgi za który (zapłaciła firma ubezpieczeniowa)zgodnie z umową ,moje urazy będą traktowane jako długotrwałe, czy przy przeliczaniu uszczerbku na zdrowiu liczy się osobno uraz kręgosłupa i nogi czy razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...