Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

podanie o odszkodowanie-zniszczenie mieszkania


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! w październiku 2008r. firma budowlana podczas ocieplania ściany bloku , w kórym mieszkam przewiewrciła sie na wylot do mojego mieszkania. Zdarzenie niezwłocznie zgłosiłam do spółdzielni na pismie. Po 14 dniach dostałam odpowiedź.Poproszono mnie o cierpliwość i wyrozumiałość ponieważ trwaja ustalenia kto jest odpowiedzialny sa szkodę. Minęły prawie cztery miesiące a sprawa nie jest wyjaśniona. Proszę o podpowiedź. W jakim czasie sprawa powinna sie zakończyć? Jakie powinnam przyjąć stanowisko podczas rozmowy w spółdzielni tzn. czego moge oczekiwać, co wymagać i czy za tak duże opóźnienia należą mi się ustawowe odsetki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zastanowic się nad roszczeniem o odsetki jako metodą dyscyplinującą bierną spółdzielnię, a także żądac wyjaśnienia przyczyn zwłoki i przewidywalnego terminu podjęcia decyzji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spółdzielnia szuka wybiegu. Za powstała u Pani szkodę jest odpowiedzialna Firma, która wykonywała prace na budynku, Sółdzielnia powinna szkodę zlikwidować w ramach swojego OC, zwrotu dochodzić od Firmy wykonującej ocieplanie na budynku. Proszę o poproszenie protokołu opisującego uszkodzenie i założyć sprawę w Sądzie. Może Pani zlecić naprawienie szkody firmie remontowej ,która wystawi Pani FV i poprosić Pani o jej zwrot przez Spółdzielnię, ale przed naprawą proszę pisemnie wezwać Spółdzielnie do usuniecia usterki w określonym terminie informując Ją, że po tym terminie dokona Pani naprawy we własnym zakresie i wystąpi o zwrot należności za wykonaną usługę.

 

pozdrawiam debor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...