Jump to content
Forum Odszkodowania

podanie o odszkodowanie-zniszczenie mieszkania


Recommended Posts

Witam! w październiku 2008r. firma budowlana podczas ocieplania ściany bloku , w kórym mieszkam przewiewrciła sie na wylot do mojego mieszkania. Zdarzenie niezwłocznie zgłosiłam do spółdzielni na pismie. Po 14 dniach dostałam odpowiedź.Poproszono mnie o cierpliwość i wyrozumiałość ponieważ trwaja ustalenia kto jest odpowiedzialny sa szkodę. Minęły prawie cztery miesiące a sprawa nie jest wyjaśniona. Proszę o podpowiedź. W jakim czasie sprawa powinna sie zakończyć? Jakie powinnam przyjąć stanowisko podczas rozmowy w spółdzielni tzn. czego moge oczekiwać, co wymagać i czy za tak duże opóźnienia należą mi się ustawowe odsetki.
Link to comment
Share on other sites

Warto zastanowic się nad roszczeniem o odsetki jako metodą dyscyplinującą bierną spółdzielnię, a także żądac wyjaśnienia przyczyn zwłoki i przewidywalnego terminu podjęcia decyzji.
Link to comment
Share on other sites

Spółdzielnia szuka wybiegu. Za powstała u Pani szkodę jest odpowiedzialna Firma, która wykonywała prace na budynku, Sółdzielnia powinna szkodę zlikwidować w ramach swojego OC, zwrotu dochodzić od Firmy wykonującej ocieplanie na budynku. Proszę o poproszenie protokołu opisującego uszkodzenie i założyć sprawę w Sądzie. Może Pani zlecić naprawienie szkody firmie remontowej ,która wystawi Pani FV i poprosić Pani o jej zwrot przez Spółdzielnię, ale przed naprawą proszę pisemnie wezwać Spółdzielnie do usuniecia usterki w określonym terminie informując Ją, że po tym terminie dokona Pani naprawy we własnym zakresie i wystąpi o zwrot należności za wykonaną usługę.

 

pozdrawiam debor

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...