Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy poparzenie II i III stopnia


akowalski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku żona miała wypadek w pracy (prokuratura określiła jako NW) bez wskazania winnego. po prostu sprzęt się zepsuł. Do dnia dzisiejszego trwa leczenie i rehabilitacja. Czego można oczekiwać od pracodoawcy i od ubezpieczenia ZUS i (PZU - gdzie żona jest ubezpieczena grupowo) Na dzień dzisiejszy wystąpiliśmy o odzkodowanie za pobyt w szpitalu a i tak nie trzymakliśmy wszystkich pieniędzy z PZU i musimy wystąpić na drogę sądową, obawiam się jednak, że z takim ubezpieczycielem jak PZU nie wygramy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest protokoł powypadkowy, jednak nie byłem jeszcze w ZUS bo nie jest zakończone leczenie, leczenie jest długie i żmudne to jeszcze trochę potrwa. A potem będę starać się o odszkodowania, jednak nobawiam się naszego ZUS i PZU i bojęsięże i tak będę musiałiść do sądu, te wszystkie wiadomości, które sięczyta nie napiewają optymizmem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,mam takie pytanie-jestem na zwolnieniu lekarskim z powodu wypadku przy pracy już 3 miesiąc-uraz kręgosłupa-Otrzymuję wynagrodzenie w takiej wysokości jak gdybym pracowała,czyli 100%.Ale w zwolnieniu mam uwzględnione niedziele i swięta,czy nie powinnam otrzymywać w związku z tym wyższego wynagrodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to.

Zasiłek chorobowy z ubezpieczenia wypadkowego przysługują w wysokości 100% podstawy wymiaru.

Podstawę wymiaru zasiłku jest przeciętne miesięczne wynagrodzenie wypłacone za okres 12 miesięcy kalendarzowych poprzedzających powstanie niezdolności do pracy albo z faktycznego okresu zatrudnienia za pełne kalendarzowe miesiące, jeżeli niezdolność do pracy powstała przed upływem tego okresu.

Do ustalenia podstawy wymiaru zasiłku przysługującego pracownikowi przyjmuje się przychód stanowiący podstawę wymiaru składki na ubezpieczenie wypadkowe, po odliczeniu potrąconych przez pracodawcę składek na ubezpieczenia społeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...