Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odmowa odszkodowania pijany kierowca


Rekomendowane odpowiedzi

Wynajołem auto znajomemu z którym napisałem umowe najmu auta , po kilku dniach okazało sie że auto miało wypadek a kierowcą był znajomego brat który kierował pod wpływem alkoholu i mało tego nie miał żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdu(prawa jazdy). Auto wzioł bez wiedzy znajomego któremu wynajołem auto. Auto miało AC ale warta odmówiła wypłaty za auto które rzeczoznawca warty określił strate całkowitą. Proszę o odpowiedż czy należy mi się odszkodowanie z warty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to już musisz sprawdzić w warunkach OWU swojej polisy AC, z tym, ze prawie na 100% w kazdej ubezpieczalni jest wykluczenie wyplaty w przypadku, gdy szkoda powstala z winy sprawcy pod wplywem alkoholu, tak wiec na to pewnie sie powolala warta. Teoretycznie mozesz wykazac, ze bylo bez wiedzy i zgody twojego znajomego, ale smiem podejrzewac, ze musialbys zglosic wtedy kradziez auta, albo chociazby krotkotrwale uzycie (tak sie to chyba nazywa), w tym momencie zgloszenia tego na policje mysle, ze warta nie mialaby podstaw do odmowy, wyplacilaby i zwrocila sie z regresem do sprawcy.

Z tym, ze trzeba by raczej wykazac kradziez, czy tez przywlaszczenie, bo przeciez chociazby kluczyki ten sprawca od znajomego musial jakos zdonyc, skoro piszez, ze bez wiedzy, to mamy kradziez:)

 

Tak przynajmniej mi sie wydaje, ze tak powinno to wygladac, ale niech sie jeszcze wypowie ktos madrzejszy w temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie.Pragnę dodać ze auto znajomy trzymał właśnie u swojego brata który kierował w trakcie wypadku a trzymał u niego bo miał w tym aucie towar którym handlował i ze względu na bezpieczeństwo zeby auta nikt nie okradł a jeśli tam auto stało to kluczyki taż były w razie np. pożaru zeby mógł ktoś tym autem odjechać.Jego brat wsiadł pijany i spowodował wypadek w który ucierpiała jego córka była zabrana śmigłowcem do szpitala.Na szczęście jest już wszystko dobrze z jej zdrowiem, a o to w jaki sposób auto było w jego ręcach .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że w OWU jest również wyłącznie odpowiedzialności ZU, dla pojazdów wykorzystywanych w celach wynajmu (np zarobkowego-jeśli przy zawarciu polisy nie zostało wskazane, że pojazd będzie do tego służył) - różnie to w OWU jest nazywane, ale we wszystkich jakie czytałem były takie zapisy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...