Jump to content
Forum Odszkodowania

odmowa odszkodowania pijany kierowca


Recommended Posts

Wynajołem auto znajomemu z którym napisałem umowe najmu auta , po kilku dniach okazało sie że auto miało wypadek a kierowcą był znajomego brat który kierował pod wpływem alkoholu i mało tego nie miał żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdu(prawa jazdy). Auto wzioł bez wiedzy znajomego któremu wynajołem auto. Auto miało AC ale warta odmówiła wypłaty za auto które rzeczoznawca warty określił strate całkowitą. Proszę o odpowiedż czy należy mi się odszkodowanie z warty
Link to comment
Share on other sites

A to już musisz sprawdzić w warunkach OWU swojej polisy AC, z tym, ze prawie na 100% w kazdej ubezpieczalni jest wykluczenie wyplaty w przypadku, gdy szkoda powstala z winy sprawcy pod wplywem alkoholu, tak wiec na to pewnie sie powolala warta. Teoretycznie mozesz wykazac, ze bylo bez wiedzy i zgody twojego znajomego, ale smiem podejrzewac, ze musialbys zglosic wtedy kradziez auta, albo chociazby krotkotrwale uzycie (tak sie to chyba nazywa), w tym momencie zgloszenia tego na policje mysle, ze warta nie mialaby podstaw do odmowy, wyplacilaby i zwrocila sie z regresem do sprawcy.

Z tym, ze trzeba by raczej wykazac kradziez, czy tez przywlaszczenie, bo przeciez chociazby kluczyki ten sprawca od znajomego musial jakos zdonyc, skoro piszez, ze bez wiedzy, to mamy kradziez:)

 

Tak przynajmniej mi sie wydaje, ze tak powinno to wygladac, ale niech sie jeszcze wypowie ktos madrzejszy w temacie:)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za opinie.Pragnę dodać ze auto znajomy trzymał właśnie u swojego brata który kierował w trakcie wypadku a trzymał u niego bo miał w tym aucie towar którym handlował i ze względu na bezpieczeństwo zeby auta nikt nie okradł a jeśli tam auto stało to kluczyki taż były w razie np. pożaru zeby mógł ktoś tym autem odjechać.Jego brat wsiadł pijany i spowodował wypadek w który ucierpiała jego córka była zabrana śmigłowcem do szpitala.Na szczęście jest już wszystko dobrze z jej zdrowiem, a o to w jaki sposób auto było w jego ręcach .
Link to comment
Share on other sites

Podejrzewam, że w OWU jest również wyłącznie odpowiedzialności ZU, dla pojazdów wykorzystywanych w celach wynajmu (np zarobkowego-jeśli przy zawarciu polisy nie zostało wskazane, że pojazd będzie do tego służył) - różnie to w OWU jest nazywane, ale we wszystkich jakie czytałem były takie zapisy.

 

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...