Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uraz kręgosłup w fabryce odlewów


marjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

pracowałem do niedawna w fabryce części okrętowych, w czasie pracy często przepychamy kocioł do odlewów części. w moim mniemaniu nie jest to zgodne z zasadami bhp.

w czasie owego przepychania coś potwornie mi w kręgosłupie szczękneło.

jestem na 6 miesięcznym zwolnieniu. byłem w szpitalu, mam planowaną operację. pracodawca powiedział że pokryje koszty, bylebym tylko nie zgłaszał tej szkody.

no i co teraz?

może jednak zgłosić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry wieczór

sprawę jak najbardziej należy zgłosić. Proszę wziąć pod uwagę, że nawet wykonanie operacji może nie przynieść całkowitego wyzdrowienia i sprawności. A w przypadku powikłań nie będzie miał Pan podstaw do rozszerzenia roszczenia wobec pracodawcy (i jego ubezpieczyciela).

w razie pytań służę radą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

w sumie racja tyle ze wtedy na pewno mnie zwolnia! i co ja mam wtedy zrobic? ale z tego co sie dowiedzialem koszty operacji sa spore, wolalbym tego uniknac, a powiklania swoja droga:/

a jak sie ubiegac o odszkodowanie w Anglii? w moim odczuciu wina pracodawcy jest oczywista. sami angole tak mowia! jakby co mowia ze pojda na swiadkow (w sumie 2 tylko, reszta sie boi)

 

to gdzie ja mam to zglosic?

ps. przepraszam ze nie mam polskich znakow, ale to nie moj komp;).

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marjan wrote:
hej
w sumie racja tyle ze wtedy na pewno mnie zwolnia! i co ja mam wtedy zrobic? ale z tego co sie dowiedzialem koszty operacji sa spore, wolalbym tego uniknac, a powiklania swoja droga:/
a jak sie ubiegac o odszkodowanie w Anglii? w moim odczuciu wina pracodawcy jest oczywista. sami angole tak mowia! jakby co mowia ze pojda na swiadkow (w sumie 2 tylko, reszta sie boi)

to gdzie ja mam to zglosic?
ps. przepraszam ze nie mam polskich znakow, ale to nie moj komp;).
pozdrawiam
Pracodawca nie ma prawa Cie zwolnic w takiej sytuacji. Jesli to zrobi, to po skierowaniu sprawy do trybunalu, zostanie Ci przyznane wysokie odszkodowanie i pracodawca zostanie zmuszony do przyjecia Cie z powrotem do pracy na dotychczasowych warunkach. Twoj pracodawca na pewno o tym wie, wiec nie sadze zeby nawet probowal Cie zwolnic.

Co do kosztow operacji, to przeciez NHS ma obowiazek wykonac ja za darmo.

Co do ubiegania sie o odszkodowanie, to wystarczy skontaktowac sie z kancelaria prawna specjalizujaca sie w uzyskiwaniu odszkodowan. Ich uslugi sa zupelnie bezplatne, bo swoje koszty odzyskuja od firmy ubezpieczeniowej osoby winnej spowodowania wypadku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

podaj więcej okoliczności wypadku. Czy na miejscu była policja? czy zgłosiłeś szkodę? jak nie wiesz jak uzyskać odszkodowanie, pytaj, postaram się pomóc....!!!!!!!!!

 

 

 

 

 

 

____________

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...