Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wycena rozbitego opla


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Miałem zderzenie czołowe. Mandatem ukarany kierowca który wjechał w mój samochód. Wina jego. Był ubezpieczony w Link4, więc oni wypłacają kasę. Wszystko pięknie : po awanturze szybko przyjechał rzeczoznawca i równie szybko orzekli szkodę całkowitą - czyli dostanę 75% wartości auta.

I tu kończy się piękna opowieść :

Opel vectra 1.7 TD 1997 r. prod. z klimatyzacją. W sierpniu kupiliśmy za 12500. W skarbowym podatek nie przeszedł za mniej niż 10800 ( według katalogu ).

A link 4 18 stycznia 2009 WYCENIŁ GO NA (O ZGROZO) 5400!!!!!!!!!

Strasznie staniały samochody. Co mogę zrobić. POMOCY!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy nie pomieszałeś pewnych liczb. Czy przypadkiem 5400,00 zł to nie kwota odszkodowania, jaką proponuje LINK4?

 

Skąd przekonanie, że w przypadku szkody otrzymasz 75% wartości samochodu?

 

Co do wyceny wartości rynkowej - trzeba dyskutować o faktach. nysisz poprosić LINK4 o wycenę na piśmie. Daj znać, gdy ją otrzymasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam podobnie jak uzyctkownik zenec, ze mogles pomyslic wartosci. Jak to jest szkoda calkowita, to dostajesz roznice miedzy wartoscia pojazdu przed szkoda a wartoscia pozostalosci. I to moze byc ta kwota co podales, bo teoretycznie reswzte masz szanse sprzedac.

Ale tak to mozemy sobie gdybac - napisz co masz w decyzji od nich, to wtedy bedzie szystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to czyli tak, to smiem podejrzewac, ze wartosc auta jest wyzsza, reszta to pozostalosci i twoja wyplata:)

nie wiem skad wzieles te 75% wartosci, bo przy calkach, to naprawde roznie wychodzi.

czekaj na decyzje na pewno napisza Ci ile warte autko przed szkoda i wtedy bedziesz myslal, czy sie odwolac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

75% wartości wziąłem od pracownika link4. Ale tyle płacą chyba wszystkie firmy przy wypłacie z OC. Miałem kiedyś podobny przypadek z tym, że HDI Samopomoc wyceniła mi auto niemalże zgodnie z wartością rynkową.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. I wyjaśniło się . Wartość samochodu ocenili na 8400, a wrak na 4300. Dlatego do wypłaty 4100. Zastanawia mnie tylko czemu np. samopomoc wypłaciła mi 75% wartości. W ogóle nie wyceniali wraku.

Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...