Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie HDI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, miałem stłuczkę już jakiś czas temu, jednak wciąż czekam za pieniędzmi.

 

Wina nie była po mojej stronie, policja była na miejscu zdarzenia, jednak nie byli wezwani przez nas, tylko osobę trzecią, postanowiliśmy, że policji podziękujemy (chociaż uznali że wina nie leży po mojej stronie), a sprawę rozwiążemy we własnym zakresie, policja pojechała i nie zgłosili raportu do centrali, rzeczoznawca wycenił szkody na 1600zł, a na umowie kupna sprzedaży kwota kupna wynosi 900zł (trochę zaniżona).

 

Dzisiaj dostałem telefon z HDI, że kwota odszkodowania nie może być większa niż wartość auta, czy mogą tak zrobić?

 

Ponadto Pan stwierdził, że wina jest po obu stronach, jeżeli policja nie dała raportu o zdarzeniu, czy ma podstawy do tego, żeby tak twierdzić? Czy policja może w tej sytuacji mi przyznać mandat?

 

Nie mogłem się z nim dogadać, mówił bardzo szybko i nie zrozumiale.

 

Co robić z takimi krętaczami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niesłusznie oddaliłem policję z miejsca wypadku (dziwie się, że dała się oddalić!) miałbyś notatkę policyjną stwierdzającą winę a tak będziesz się pałował z HDI...

co do odszkodowania - oczywiście , że mogą ci wypłacić odszkodowanie mniejsze, które nie pokryje remontu. Jest to tzw. szkoda całkowita. poczytaj troche na tym forum o tym, jest tego wszędzie pełno.

policja już nie da Ci mandatu teraz.

no i ostatnie - HDI postępuje nisłusznie twierdząc, że wina leży po obu stronach, wysuwając ten wniosek z faktu że nie ma notatki policyjnej. ale to Ty musisz im udowodnić że tak nie jest

pogadaj ze sprawcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście kwota odszkodowania nie moze przekroczyc wartości pojazdu,przy czym istotna jest wycena pojazdu w stanie nieuszkodzonym na dzień kolizji przez TU,a nie kwota na umowie kupna-sprzedaży.Do kolizji nie ma obowiązku wzywania policji-wystarczy oświadczenie sprawcy.Jeśli takie posiadasz,HDI powinno wypłacić Ci odszkodowanie.Nawet jeśli jest to szkoda całkowita,możesz naprawiać samochód ( koszt naprawy udokumentowany fakturami).W przypadku szkody z OC koszt naprawy do wartości samochodu przed szkodą,w przypadku AC-do 70%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie w każdej umowie ubezpieczenia AutoCasco szkodę całkowitą określa się po przekroczeniu kosztów naprawy 70% wartości pojazdu przed szkodą. Znane są polisy, gdzie jest to 60% lub też 80%. Bądźmy precyzyjni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...