Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z oc i sprawy cywilnej?


natalia87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

17.11.08r zostałam potrącona na pasach przez samochód. Wina leży ewidentnie po stronie kierującego pojazdem (są na to świadkowie, a poza tym on sam przyznaje się do winy). Przez 11 dni leżałam w szpitalu, gdzie miałam przeprowadzoną operację kolana (mam w nim dwie śruby), obecnie noga jest w gipsie już 3 miesiąc (niebawem powinni mi go zdjąć). Moje pytanie dotyczy odszkodowania. Wiem, że powinnam się go domagać od ubezpieczyciela auta sprawcy wypadku (HDI), ale sam sprawca przyjechał do mnie (o zgrozo, mój nr tel i adres dostał od policji! - czy ktoś tam słyszał o ochronie danych osobowych?) i zaproponował ugodę tzn chce żebyśmy wspólnie ustalili jakąś kwotę, którą on wypłacałby mi w ratach. Ale czy jeśli przyjmę od niego taką formę rekompensaty to czy będę mogła ubiegać się o odszkodowanie z HDI? Czy jedno nie wyklucza drugiego? Poza tym jaka miałaby być to kwota? Ani on, ani ja nie orientujemy się w stawkach. Mam "złamanie nasady bliższej piszczeli lewej S82", a leczenie polegało na "nastawieniu krwawego złamania kłykci kości piszczelowej i zespolenie śrubami, założenie szwów na łękotce bocznej" i wsadzeniu nogi w gips na 3 m-ce. Po zdjęciu gipsu będę miała rehabilitację, więc o szybkim powrocie do pracy nie ma mowy. Czy np kwota 10 tys zł, byłaby odpowiednia?

Poza tym ostatni dostałam "zawiadomienie o przesłaniu aktu oskarżenia-wniosku" z prokuratury o następującej treści "Sekretariat Prokuratury zawiadamia Panią, jako pokrzywdzoną, że w dniu dzisiejszym został przesłany do Sądu Rejonowego (wydział karny) wniosek o warunkowe umorzenie postępowania karnego przeciwko xxx". Czy ktoś mógłby przetłumaczyć mi to na laicki język? Przestraszyło mnie to "warunkowe umorzenie postępowania karnego".

Jeszcze jedno pytanie. Co ja powinnam teraz właściwie zrobić i w JAKIEJ KOLEJNOśCI? Czekać na wezwanie do sądu na sprawę, złożyć wniosek o odszkodowanie do HDI, dogadać się ze sprawcą odnośnie kwoty odszkodowania od niego?

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna ważna informacja. Zostałam potrącona w drodze do pracy. Czy w związku z tym powinnam się ubiegać także o odszkodowanie z ZUSu lub zakładu pracy?

Pomocy, w ogólne nie orientuje się w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Sprawca jeżeli ma ubezpieczenie to masz prawo dochodzić odszkodowania - zadośćuczynienia od jego ubezpieczyciela. Każda ugoda źle podpisana to strata dla Ciebie. ZUS nie wypłaca odszkodowania za wypadek w drodze do pracy ale zwolnienie powinnaś otrzymywać w wysokości 100%.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam w pazdzierniku zeszlego roku mialem wypadek na motocyklu, koles wymusil na mnie pierszenstwo i BUM:). Mialem rozciecie na piszczelu 18cm i 5cm ora poszyte sciegno w wyniku rozszarpania.Zbiegl z miejsca wypadku, jestem jeszcze uczniem i tak +- ile moge dostac odszkodowania... Ze szkoly... Lezalem 4 dni w szpitalu i mialem zwolnienie na 2 miesiace z wf;(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam!

tez miałem wypadek na motorze i tez wymuszenie pierwszenstwa za sprawe karna dostałem 3 tys. nawiazki od kolesia ktory mi wymusił. teraz dostałem namiary na firme ktora zajmuje sie sciaganiem kasy od ubezpieczyciela. wstepnie powiedziano mi ze od 25tys do 40tys i 15% dla nich od tego co wywalcza

PS. miałem złamane obie ręce w nadgarstkach,potrzaskaną rzepke(założony popręg Webera)

pozdr. jak cos to pisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...