Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie od ZUS-u za wypadek w pracy a wyrok karny


poszkodowany14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie.Otóz miałem wypadek w pracy i zakończyło mi sie już leczenie,chciałbym skorzystać z odszkodowania jednorazowego które Zus wypłaca.Lecz problem jest nastepujący czy mi sie takie odszkodowanie należy ponieważ za wypadek przy pracy (byłem kierowcą) zostałem skazany prawomocnym wyrokiem za nieumyślne spowodowanie wypadku.

Podczas kiedy starałem sie o świadczenie rehabilitacyjne miła pani z urzędu Zusu mnie poinforowała na wstępie że takie odszkodowanie nie należy mi sie ponieważ jestem skazany.Z tego co się orientuje to jeżeli byłbym skazany za przestępstwo umyślne nie moge sie ubiegac o takie świadczenie.Bardzo Proszę o fachową porade co mam zrobić.Bardzo Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wypadek był uznany jako wypadek przy pracy?

Co było wpisane w pkt. 5 protokołu powypadfkowego: "|stwierdzono, że wyłączną przyczyną wypadku było naruszenie przez poszkodowanego pracownika przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa (wskazać dowody) : "

 

USTAWA

o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

D.U 02.199.1673 ze zm.

 

Art. 21. 1. Świadczenia z ubezpieczenia wypadkowego nie przysługują ubezpieczonemu, gdy wyłączną przyczyną wypadków, o których mowa w art. 3, było udowodnione naruszenie przez ubezpieczonego przepisów dotyczących ochrony życia i zdrowia, spowodowane przez niego umyślnie lub wskutek rażącego niedbalstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i Bardzo Dziekuje za odpowiedz na moje pytanie.

Wypadek był uznany jako wypadek przy pracy.W protokole po wypadkowym w pkt.5 nie stwierdzono abym cos zrobił nie tak.

No właśnie przepis przepisem ale dlaczego oni tak postepuja i ludzi w bład wprowadzaja.

Tak ja napisałem wczesniej posiadam tylko wyrok ze jestem skazany za ten wypadek i mam napisane że z art.177&1 i jest pojecie że nie umyślnie,na protokole powypadkowym nie stwierdzono żebym cos zrobił nie tak.

Widocznie z tego wynika że szanowne panie urzędniczki czytac nie potrafia tylko odmawiac odrazu im karzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...