Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Mama zlamala reka schodzac ze swojego miejsca pracy


Mamusia_22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Mama zlamala reka schodzac ze swojego miejsca pracy (z kasy w hipermarkecie).Trwa jej rehabilitacja-lekarz powiedzial,ze to bylo tzw.zlamanie bez przemieszczenia prawej reki tuz nad nadgarstkiem.Prosze powiedziec jaki mniej wiecej t jest procent uszczerbku na zdrowiu i ile moze trzymac odszkodowania??? Jesli to ulatwi to moj nr GG 4007770.Prosze o jak najszybsza odpowiedz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim musi być uznany wypadek przy pracy (ptotokół powypdkowy) aby mozna starać się o odszkodowanie z ZUS.

Dalej leczenie i rehabilitacja musi byc zakończona - potweirrdzenie przez lekarza na druku N9 - zaświadczenie o stanie zdrowia.

 

Procentowy uszczerbek na zdrowiu określi lekarz orzecznik ZUS - trudno na odległość i nie będąc lekarzem okreslić jaki to będzie %.

Za 1% uszczerbku na zdrowiu do 31.03.2009r. ZUS wypłaca 538zł.

 

Tabela, którą sie posługuje lekarz orzecznik znajduje sie w załaczniku do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania ( D.U.02.234.1974)

 

Jesli mama jest ubezpieczona w np. PZU lub jakims innym towarzystwie ubezpieczeniowym tam również może starać się o odszkodowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mama ma wszystkie dokumenty oprocz zakonczenie rehabilitacji,a chcialabym wiedziec po prostu czy oplaca sie jej czekac,bo za okolo 2 tygodnie konczy rehabilitacje,a z tego co sie dowiedzialam na komisje ZUS trzeba czekac okolo miesiaca :/ A ja mieszkam za granica i czekam na jej przylot,a te wszystkie procedury strasznie sie dluza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w załąćzniku rozporządzenia, które zacytowałam wyżej przyblizony % uszczerbku.

Ja na odległość, a tym bardziej nie będąc lekarzem nie potrafie tego określić.

 

Na pewno na zaświdczeniu o stanie zdrowia N9 lekarz prowadzący leczenie musi wpisać, że leczenie i rehabilitacja zakonczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...