Jump to content
Forum Odszkodowania

Mama zlamala reka schodzac ze swojego miejsca pracy

Mamusia_22
 Share

Recommended Posts

Moja Mama zlamala reka schodzac ze swojego miejsca pracy (z kasy w hipermarkecie).Trwa jej rehabilitacja-lekarz powiedzial,ze to bylo tzw.zlamanie bez przemieszczenia prawej reki tuz nad nadgarstkiem.Prosze powiedziec jaki mniej wiecej t jest procent uszczerbku na zdrowiu i ile moze trzymac odszkodowania??? Jesli to ulatwi to moj nr GG 4007770.Prosze o jak najszybsza odpowiedz :)

Przede wszystkim musi być uznany wypadek przy pracy (ptotokół powypdkowy) aby mozna starać się o odszkodowanie z ZUS.

Dalej leczenie i rehabilitacja musi byc zakończona - potweirrdzenie przez lekarza na druku N9 - zaświadczenie o stanie zdrowia.

Procentowy uszczerbek na zdrowiu określi lekarz orzecznik ZUS - trudno na odległość i nie będąc lekarzem okreslić jaki to będzie %.

Za 1% uszczerbku na zdrowiu do 31.03.2009r. ZUS wypłaca 538zł.

Tabela, którą sie posługuje lekarz orzecznik znajduje sie w załaczniku do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie szczegółowych zasad orzekania o stałym lub długotrwałym uszczerbku na zdrowiu, trybu postępowania przy ustalaniu tego uszczerbku oraz postępowania o wypłatę jednorazowego odszkodowania ( D.U.02.234.1974)

Jesli mama jest ubezpieczona w np. PZU lub jakims innym towarzystwie ubezpieczeniowym tam również może starać się o odszkodowanie.

Mama ma wszystkie dokumenty oprocz zakonczenie rehabilitacji,a chcialabym wiedziec po prostu czy oplaca sie jej czekac,bo za okolo 2 tygodnie konczy rehabilitacje,a z tego co sie dowiedzialam na komisje ZUS trzeba czekac okolo miesiaca :/ A ja mieszkam za granica i czekam na jej przylot,a te wszystkie procedury strasznie sie dluza...

Sprawdź w załąćzniku rozporządzenia, które zacytowałam wyżej przyblizony % uszczerbku.

Ja na odległość, a tym bardziej nie będąc lekarzem nie potrafie tego określić.

Na pewno na zaświdczeniu o stanie zdrowia N9 lekarz prowadzący leczenie musi wpisać, że leczenie i rehabilitacja zakonczona.