Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

pjany kierowca


angela607
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jestem osobą pokrzywdzona ,3 tygodnie temu pjany kierowca spowodował kolizjię,stanełam na swiatłach gdyz było czerwone skręciłam kierownicą w prawo bo chciałam zmienic pas przepusciłam auto z lewej i chciałam zjechac ale niestety pjany kierowca który uciekał przed policją uderzył w moj samochód przeleciałam 3 pasy siła była duża ale chyba to mnie uratowało bo wbił by mnie w ciężarówkę która stała jako pierwsza na swiatłach.przyjechało pogotopwie zabrało mnie do szpitala,kiedy doszłam do siebie pojechałam do TU sprawcy zgłosic szkodę,policjia przywiozła do szpitala tylko nr polisy i nr auta to wszystko przyjeli szkode czekałam 2 tygodnie na likwidatora szkód,po czym po 3 dniach dowiedziałam sie ze jest szkoda całkowita,dzis zadzwonili ze wypłata odszkodowania jest wstrzymana do rozstrzygniecia przez sąd sprawy, pojechałam więc do sądu dowiedziec sie i usłyszałam ze dokumenty wpłyneły w poniedziałek i ze nie wiadomo kiedy bedzie rozprawa gdyż sprawca jechał pod wpływam alkocholu 2,8 bez uprawnien i za spowodowanie kolizji, i jeszcze cos ,pani zapytała dlaczego nie jestem oskarżycielem posiłkowym zdziwiłam sie ponoc policjia powinna mnie poinformowac,pana policjianta widziałam w szpitalu 3 minuty kiedy wreczył mi nr polisy i nr samochodu .nie byłam przesłuchana,a sprawdził czy byłam trzezwa to wszystko.pani w sądzie powiedziała ze nie wie ile bedzie to trwało bo sprawca moze sie jeszcze odwołac od wyroku.wiec czy w tym kraju większe prawa ma sprawca???

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawca ma większe prawo tylko winnym jest osoba skazana.

Do momentu uprawomocnienia się wyroku to tylko wskazany - a nie winny. Po za tym opis okoliczności coś się nie trzyma "skręciłam kierownicą w prawo bo chciałam zmienic pas przepusciłam auto z lewej".

 

Podejrzewam, że poczekasz na zakończenie sprawy sądowej - a potrwa to nawet kilka lat (pewnie kilku biegłych, kilka rozpraw, niech się trafi apelacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 lata później...
Sprawca kolizj, wypadku ma prawa przewidziane w k.pk. czy też k.p.w.s.- ma prawo do składania środków odowałwczych. Jednak nie przeszkadza to w tym aby wystąpić do T.U. o likwidacje szkody- nie musi być prawomocny wyrok skazujący sprawę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...