Jump to content
Forum Odszkodowania

pjany kierowca


angela607
 Share

Recommended Posts

witam

jestem osobą pokrzywdzona ,3 tygodnie temu pjany kierowca spowodował kolizjię,stanełam na swiatłach gdyz było czerwone skręciłam kierownicą w prawo bo chciałam zmienic pas przepusciłam auto z lewej i chciałam zjechac ale niestety pjany kierowca który uciekał przed policją uderzył w moj samochód przeleciałam 3 pasy siła była duża ale chyba to mnie uratowało bo wbił by mnie w ciężarówkę która stała jako pierwsza na swiatłach.przyjechało pogotopwie zabrało mnie do szpitala,kiedy doszłam do siebie pojechałam do TU sprawcy zgłosic szkodę,policjia przywiozła do szpitala tylko nr polisy i nr auta to wszystko przyjeli szkode czekałam 2 tygodnie na likwidatora szkód,po czym po 3 dniach dowiedziałam sie ze jest szkoda całkowita,dzis zadzwonili ze wypłata odszkodowania jest wstrzymana do rozstrzygniecia przez sąd sprawy, pojechałam więc do sądu dowiedziec sie i usłyszałam ze dokumenty wpłyneły w poniedziałek i ze nie wiadomo kiedy bedzie rozprawa gdyż sprawca jechał pod wpływam alkocholu 2,8 bez uprawnien i za spowodowanie kolizji, i jeszcze cos ,pani zapytała dlaczego nie jestem oskarżycielem posiłkowym zdziwiłam sie ponoc policjia powinna mnie poinformowac,pana policjianta widziałam w szpitalu 3 minuty kiedy wreczył mi nr polisy i nr samochodu .nie byłam przesłuchana,a sprawdził czy byłam trzezwa to wszystko.pani w sądzie powiedziała ze nie wie ile bedzie to trwało bo sprawca moze sie jeszcze odwołac od wyroku.wiec czy w tym kraju większe prawa ma sprawca???

dziękuje

Link to comment
Share on other sites

Nie sprawca ma większe prawo tylko winnym jest osoba skazana.

Do momentu uprawomocnienia się wyroku to tylko wskazany - a nie winny. Po za tym opis okoliczności coś się nie trzyma "skręciłam kierownicą w prawo bo chciałam zmienic pas przepusciłam auto z lewej".

 

Podejrzewam, że poczekasz na zakończenie sprawy sądowej - a potrwa to nawet kilka lat (pewnie kilku biegłych, kilka rozpraw, niech się trafi apelacja).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
pamiętaj też, że należą Ci się również pieniążki z tytułu uszczerbku na zdrowiu. Sprawa jest ciężka więc najlepiej zgłoś się do firmy.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
Sprawca kolizj, wypadku ma prawa przewidziane w k.pk. czy też k.p.w.s.- ma prawo do składania środków odowałwczych. Jednak nie przeszkadza to w tym aby wystąpić do T.U. o likwidacje szkody- nie musi być prawomocny wyrok skazujący sprawę.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...