Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z OC sprawcy PZU-osobowe


marcinh
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W listopadzie 2008 mialem wypadek komunikacyjny -nie z mojej winy. obrazenia: sluczenie glowy, klatki piersiowej, anizokoria po stronie prawej. pobyt 3 dni w szpitalu, potem 26 dni zwolnienia. wizyty kontrolne 3 u chirurga, 2 u neurologa+tomografia komputerowa glowy.

obecnie miewam okresowe bole glowy+strach przed jezdzeniem sam (nieudokumentowany)(zglosilem to na komisji).

 

w zeszlym tygodniu bylem na komiscji lekarskiej, na ktorej stwierdzono zero trwalego uszczerbku na zdrowiu.

 

zakald ubezpieczen wyplacil mi 3 tys zadosuczynienia +utracne zarobki.

 

z decyzja ubezpieczyciela nie zgadzam sie poniewaz kowta zadoscuczynienia jest zbyt niska

 

we wniosku zgloszeniowym wpialem ze chce zadoscuczynienia za to c przezylem: ze przezylem stres zwiazany z hospitalizacja, pozostawieniem zony z 1.5 dzieckem w domu podczas mojego pobytu w szpitalu, stres zwiazany z wizytami u lekarzy, oczekiwaniem na wynik tomografii, utrate dobrego wizerunku w pracy-okres przedsiwateczny u mnie w zakladzie to bardzo goracy czas, pogorszenie komfortu zycia-poruszanie sie komunikacja zbiorowa, spedzenie swiat w domu zamaist u rodzicow czy u tesciow.

 

jak napisac madzrze odwolanie, czy prosic o protokol z komisji, czy zarzadac jeszcze jednej komisji?

 

zastanawiaja mnie takie stwierdzenia z pisma z PZU: informujemy ze przyznana kwota ma charakter ostateczny, zadoscuczynienie jest swiadczeniem jednorazowym , majacym stanowic sposob zlagodzenia cierpien fizycznych oraz psychicznych poszkodowanego i obejmuje wszystkie cierpienia takze te ktore bede odczuwal w przyszlosci, powyzsze jest zgodne z przepisami prawa oraz utrwalonym orzecznictwem sadow powszechnych.

 

czy ktos moze mi to przetlumaczyc na polski, bo choc umiem czytac ze zrozumieniem to za bardzo nie kumam co jest zawarte w tych slowach

 

czy moge skaldac odwolanie,c zy od razu dac sprawe do sadu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest postępowanie PZU w twojej sprawie. Jestem pewien ze nie ustalili zerowego uszczerbku na zdrowiu, bo wtedy wypłaciliby najwyżej 1.000 zł. Tak więc powinieneś się odwoływać . DobrZe żebyś zdobył protokół z komisji i oddał fo do oceny bo sam możesz mieć z tym trudności .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

michal wrote:

Dziwne jest postępowanie PZU w twojej sprawie. Jestem pewien ze nie ustalili zerowego uszczerbku na zdrowiu, bo wtedy wypłaciliby najwyżej 1.000 zł. Tak więc powinieneś się odwoływać . DobrZe żebyś zdobył protokół z komisji i oddał fo do oceny bo sam możesz mieć z tym trudności .

Nie koniecznie- przecież poszkodowany pisze, że była to wypłata tytyłem zadośćuczynienia. W przypadku likwidacji szkody z polisy OC zadośćuczynienie tylko pośrednio zależne jest od trwałego uszczerbku na zdrowiu. Już w nieco starszym temacie zauważyłem, iż sukcesywnie wszelkie szkody na osobie usiłuje Pan wpiąć w trwały uszczerbek na zdrowiu. Natomiast w przypadku likwidacji szkody z polisy OC sprawcy na podstawie art. 444-447 k.c. nia ma mowy o trwałym uszczerbku na zdrowiu. Co prawda pośrednio jest on wpisany w zadośćuczynienie, gdyż im wiekszy uszczerbek na zdrowiu tym zwykle większy wpływ urazu na życie prywatne i zawodowe, większy ból fizyczny i cierpiania psychiczne. Można mieć np. same lęki powypadkowe i można uzyskać wyższą kwotę zadośćuczyniania. Natomiast jako odszkodowanie ubezpieczyciel wypłaca koszty poniesione na leczenie tj. pobytu w szpitalu, rehabilitacji, konultacji u specjalistów, dodatkowego odżywania, zakupu środków opatrunkowych i przyrządów rehabilitacyjnych, protez, dodatkowej opieki, dodatkowego odżywania, przejazdów na leczenie, przejazdów osób na odwiedziny, sprzęt ortpedyczny, utraconego dochodu, zniszczonego mienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcinh wrote:
jak napisac madzrze odwolanie, czy prosic o protokol z komisji, czy zarzadac jeszcze jednej komisji?

zastanawiaja mnie takie stwierdzenia z pisma z PZU: informujemy ze przyznana kwota ma charakter ostateczny, zadoscuczynienie jest swiadczeniem jednorazowym , majacym stanowic sposob zlagodzenia cierpien fizycznych oraz psychicznych poszkodowanego i obejmuje wszystkie cierpienia takze te ktore bede odczuwal w przyszlosci, powyzsze jest zgodne z przepisami prawa oraz utrwalonym orzecznictwem sadow powszechnych.

czy ktos moze mi to przetlumaczyc na polski, bo choc umiem czytac ze zrozumieniem to za bardzo nie kumam co jest zawarte w tych slowach

czy moge skaldac odwolanie,c zy od razu dac sprawe do sadu?
1) Zawsze warto wystąpić o doręczenie decyzji na piśmie i tabel którymi posługiwano się przy ocenie trwałego uszczerbku na zdrowiu- tym bardziej, że nie stwierdzono trwałego uszczerbku na zdrowiu;

2) Piszą, że przyznali kwotę i nie zamerzają wypłacać nic więcej- kwota ta jest ostateczna i w ich odczuciu musi zostać zaakceptowana. Dalej piszą, że zadośćuczynienie jest wypłacane tylko jeden raz i owa przyznana suma ma na celu złagodzenie Pana cierpień fizycznych i psychcznych. Uznali, że ocenili szkodę prawidłowo, uwzględnili możliwe w przyszłości dolegliwości, które Pan może odczuwać. W konsekwencji uważają, że szkodę ocenili rzetelnie, postąpili zgodnie z prawem i praktyką sądów powszechnych czyli praktykom sądów I i II instancji.

Moja opnia jest taka, że co prawda nic szczególnego nie piszą- to tylko taka prawnicza formuła. Zawsze można dosłać dalszą dokumentację medyczną i będę musili wypłacić dodatkowe odszkodowania czy też zadośćuczynienie. Ponadto powołują się na sądy powszechnie, a nie S.N., który już nie jest sądem powszechnym. Zawsze też można składać odwołanie od decyzji komisji. Zresztą T.U. taką formułę zwykle zawsze piszą, a przegrywają procesy sądowe.

3) Pkt 1- zapoznać się z motywami i wówczas zadecydować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...