Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Jak otrzymac odszkodowanie z zus i pzu


matiz-1990
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

doznalem wypadku w pracy . jestem w trakcie leczenia powiedzcie mi co musze zrobic po zakonczeniu leczenia aby otrzymac odszkodowanie ze zusu i pzu ?? raport z miejsc zdarzenia jest spisany i zatwierdzony przez prezesa jestem obecnie uczniem 3 klasy zawodowej po zakonczeniu leczenia pewnie bede musial isc do lekarza po zdolnosc do pracy . a co ze zusem i pzu zeby moja sprawa toczyla sie juz co do odszkodowania ?? czy ja musze cos w tej sprawie robic czy tym sie zajmuja w zakladzie pracy ?? z gory dzieki wam za pomoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie jestem specem w tej dziedzinie, ale tak się składa, że właśnie ubiegałam sie o odszkodowanie z ZUSu tytułem wypadku przy pracy, więc jeśli chodzi o tę instytucję, mogę Ci pomóc. Aby wystąpić o odszkodowanie leczenie musi być zakończone i taka adnotacja od lekarza musi znaleźć się na zaświadczeniu o stanie zdrowia, który pobierzesz z ZUSu łącznie z drukiem wniosku o wypłatę jednorazowego odszkodowania z tytułu wypadku przy pracy. Razem z dokumentacją: protokołem z miejsca wypadku oraz wszelką dokumentacją medyczną wniosek musisz złożyć do ZUSu. I czekać na wezwanie na komisję w celu ustalenia przez lekarza orzecznika procentowego uszczerbku na zdrowiu (jeśli będziesz mieć szczęście nawet Ci nie zaniży). W przypadku, gdy zostanie ustalony jakikolwiek procent trwałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu ZUS wypłaca odszkodowanie w przeciągu miesziąca. W każdym razie mnie tak poinformowano. Przykro mi, ale na temat PZU nic nie wiem. Acha. Odnośnie ustalenia uszczerbku wstępnie możesz się zorientować zaglądając do Dziennika Ustaw Nr.234 poz.1974 (Załącznik do rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 18 grudnia 2002 roku - Ocena procentowa stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu). Ewentualnie, jeśli napiszesz mi, jakich obrażeń doznałeś w wypadku, prześlę Ci odpowiedni fragment załącznika. Dużo zdrowia i...powodzenia!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...