Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek samochodowy-sprawca kolega


1111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.Chciałam uzyskać informacje na temat odszkodowania.Dnia 17.09.2006r maiałam wypadek samochodowy.Samochodem kierował znajomy któremu na droge wyskoczyła zwierzyna ,a ja jako pasażer doznałam złamania prawej kośći ramiennej,i złamania prawego kąta żuchwy z przemieszczeniem.

Mam pytanie czy mogę i gdzie powinnam ubiegać sie o odszkodowanie za poniesiony uszczerbek na zdrowiu, wykluczam tu ubieganie się o odszkodowanie od kolegi który kierował tym samochodem z przyczyn osobistych.proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a samochód należał do kolegi? Czy kolega starał się o odszkodowanie z GDDKiA? czy wypłacono odszkodowanie za uszkodzony pojazd? Musicie mieć informacje, czy zarządca drogi przyjął odpowiedzialność, jeżeli nie, dopiero wtedy możesz uderzyć do ubezpieczyciela OC pojazdu kolegi, mu nic się nie stanie, nie martw się:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega jest współwłaścicielem samochodu który nalezy do jego taty i o ile mi wiadomo to nie starał sie o odszkodowanie zGDDKiA . A jesli chodzi o drogę to był to droga publiczna a policja na miejscu stwierdziła że kolega niedostosował prędkosci do warunków na drodze.

rozumiem ż o jakims innym odszkodowaniu nie ma tutaj już mowy tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ... Mam jeszcze jedno pytanie . Czy do tego aby dostac odszkodowanie z OC lub z NW jest potrzebny jakis papierek sądowy?chodzi mi tu mianowicie o to że kolega jak spowodował wypadek miał sprawe w sądzie ,sprawa co prawda została umożona ale czy to będzie miało jakieś znaczenie do tego aby dostać odszkodowanie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sprawę należy zgłosić do ubezpieczyciela sprawcy samochodu. Należy dołączyć wszelakie dokumenty lekarskie które wiążą się z przedmiotową sprawą odszkodowawczą .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1111 wrote:
...Czy do tego aby dostac odszkodowanie z OC lub z NW jest potrzebny jakis papierek sądowy?...
Jeśli kierowca przyznaje się do spowodowania wypadku, to dokumenty z sądu raczej nie będą potrzebne. Ale to można stwierdzić dopiero w toku likwidacji (oczywiście chodzi mi o szkodę OC).

1111 wrote:
...Odszkodowanie dla pasażera z OC lub NW nie ma nic wspólnego ze zniżkami.
Bzdura. Wypłata odszkodowania z NW jak i OC ma wpływ na szkodowość, a w szczególności na wysokość późniejszej składki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...