Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie od sprawców pobicia


woodhaven
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W połowie stycznia w drodze powrotnej z pracy byłam ofiarą napadu rabunkowego i zostałam pobita(rana tłuczona głowy,wstrząśnienie mózgu a ostatecznie po badaniu rezonansem magnetycznym postawiono rozpoznanie stłuczenie mózgu,doznałam też obrażeń kręgosłupa szyjnego,neurolog stwierdził też zespół Hornera-opadanie powieki oka,co wiąże się z uszkodzeniem włókien współczulnych z powodu urazu kręgosłupa szyjnego lub stresu ) .Do tej pory czyli ok. 2,5 miesiąca jestem na zwolnieniu lekarskim,leczę się u neurologa, miałam też konsultację u psychiatry ,który określił mój obecny psychiczny stan jako ostra reakcję na stres.Sprawcy pobicia zostali zatrzymani(jeden z nich jest pełnoletni lat 20 drugi niepełnoletni lat 16) Za kilka dni zaczyna się sprawa karna dorosłego sprawcy.Zamierzam złożyć wniosek o zadośćuczynienie za straty materialne( zniszczony płaszcz, utrata torby skórzanej ,utrata pieniędzy,zniszczone okulary)oraz doznane obrażenia fizyczne i psychiczne( lekarz poinformował mnie o możliwych zagrożeniach zdrowotnych w przyszłości na skutek doznanych obrażeń tj.padaczce pourazowej,utrzymujacym się objawom stresu pourazowego itp.Czy mam jakiekolwiek szanse na uzyskanie od sprawców zadośćuczynienia finansowego;dorosły sprawca nie pracuje ,a ten drugi jest niepełnoletni ? Na jakie odszkodowanie mogę liczyć od ubezpieczyciela(PZU) , opisane wydarzenie zostało zakwalifikowane przez specjalistę bhp jako wypadek w drodze z pracy? Czy mogę liczyć na tzw. kompensatę w przypadku jeśli od sprawców nie będzie możliwe uzyskanie jakiejkolwiek rekompensaty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Często takich rozbojów dokonują osoby, które są powiedzmy w trudnej sytuacji materialnej. Jest duże ryzyko że i w Twojej sytuacji sprawcy nie są wypłacalni i będą trudności w uzyskaniu rekompensaty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po komisji w PZU -orzeczony uszczerbek na zdrowiu 15%..... Nie wiem czy będę odwoływać się ,choć mam odczucia ,że to chyba trochę za mało.

A jeśli chodzi o sprawę sądową to orzeczono min. jako jeden ze środków karnych wobec sprawcy - osoby dorosłej tzw.obowiązek naprawienia szkody w formie materialnej (oczywiście kwota niższa niż wnioskowana przeze mnie ,ale jest i obliguje sprawcę do zapłaty). Po uprawomocnieniu się wyroku ....ta kwota podlega od razu egzekucji .....sprawca ma interes by ją uiścić bo jeśli nie....... może być odwieszona kara pozbawienia wolności ,którą sąd orzekł (2 lata ) ....jak będzie czas pokaże . Dodam ,ze pozostałej kwoty , której domagałam się w procesie karnym zamierzam dochodzić z powództwa cywilnego...... i mam na to wiele lat bo to nie ulega przedawnieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...