Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Miałam wypadek na rowerze nie z własnej winy


agatkaEr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może zacznę od tego, iż mieszkam obecnie na Isle of Man- autonomiczny teren należący do Anglii na Morzu Irlandzkim, aczkolwiek nie do UE. Stąd rodzi się wiele problemów typu: nie obowiązuje tu np. karta EKUZ wydawana przez polski NFZ. Wczoraj jadąc rowerem, jak co dzień, do pracy uległam wypadkowi nie z mojej winy. Jechałam prawidłowo z górki ze skrzyżowania na zielonym świetle, aż tu nagle pewna kobieta otworzyła tuz przede mną drzwi od samochodu stojącego na parkingu wzdłuż ulicy.Nie sprawdziła w lusterku czy coś nie nadjeżdża z tyłu, co było ewidentnie jej błędem, a ja znajdowałam się w zbyt małej odległości aby wyhamować czy też ominąć drzwi. Uderzyłam całą lewą stroną ciała i w wyniku mojego hamowania wyleciałam przez kierownicę na beton lądując w odległości 100 metrów od miejsca wypadku. W doznanym szoku byłam w stanie zbliżyć się do otaczających mnie ludzi i podać dane osobowe aby ci przekazali ja pogotowiu. Na miejscu w ciągu kilku minut pojawiła sie karetka i policja. Ta ostatnia przesłuchiwała sprawczynię wypadku. Mnie nie miała szans poniewaz zostałam natychmiast przetransportowana do szpitala gdzie spędziłam cały dzień w nieustających bólach- dopiero po podaniu morfiny wróciłam do siebie. Na szczęście skończyło się na rozciętym palcu, licznych siniakach oraz zadrapaniach. Lecz przez kolejne dni muszę odpoczywać w domu przez co tracę możliwość pracy i zarobków, nie wspominając juz nawet o fatalnym samopoczuciu. Chciałabym się od Państwa dowiedzieć jakie odszkodowanie mi się należy i gdzie się mam z tym udać. Zaznaczam, iż nie jestem ubezpieczona w żadnej prywatnej firmie ubezpieczeniowej tylko posiadam National Insurance Number z tytułu legalnej pracy w restauracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia oc sprawcy. Polisa ta w Anglii nosi nazwę third party personal injury insurance, chroni ona sprawcę wypadku przed odpowiedzialnością za wyrządzone w wypadku osobom trzecim szkody. W raporcie sporządzonym przez policje na miejscu wypadku będzie informacja o nazwie i numerze polisy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...