Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

PZU zmniejszyło mi odszkodowanie


marysia10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam trzy miesiące temu zostałam zalana przez sąsiadów.Po zalaniu zdemontowałam płyty kartonowo-gipsowe z sufitu łazienki i przedpokoju, gdyż obawiałam się że mogą spaść .PZU postanowiło mnie ukarać i obniżyło mi odszkodowanie o 50% mało tego odwołałam się i napisali że bezpodstawnie zdjęłam sufit i że nie zostawiłam płyt do oględzin. Nie jest to prawdą bo część płyt i ocieplenie zostawiłam na balkonie do oględzin. Co mam robić Ale żeby było tego mało dzisiaj znowu zostałam zalana przez tą samą sąsiadkę i znowu woda się lała u mnie jak na podwórku dokonałam częściowego remontu po poprzednim zalani i co teraz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marysia10 - a ja radzę się cieszyć, że TU uznało aż 50%. Moim zdaniem, nie zachowany został podstawowy obowiązek - okazanie uszkodzonego mienia w miejscu jego uszkodzenia (niby skąd wiadomo, że uszkodzenie w ogóle powstało?)

 

Na balkonie można mieś wszystko. Oczywiście jak sugeruje BeatkaK - zawsze można się sądzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpiszczie w google pzu i sprawdźcie wynik nr 5. Sam nigdy nie miałem do czynienia z PZU, ale chciałem się tam ubezpieczyć, trochę mnie jednak martwią wypowiedzi takie jak twoja oraz oraz fakt, że na 5 wyszukiwania google jest strona pzu złodzieje, hmm chyba się zastanowię, ps powodzenia w odzyskiwaniu należnego odszkodowania.

 

sunrise festival

 

erazmus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdemontowanie płyty gk nie jest naprawą konieczną tak jak wymiana wybitej szyby czy wyłamanych drzwi więc należy zastosować się ściśle do zapisów OWU - nie robiąc tego nie wywiązujemy się z podpisanej umowy.

jeśli kazali czekać na przyjazd rzeczoznawcy przed naprawieniem szkody to zapewne jest też wskazany termin w którym on się pojawi. Jeżeli zdążył w terminie to nie ma podstaw do tego żeby iść z nimi do sądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...