Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoła, szycie głowy, czy należy się odszkodowanie ?


xkrisx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj miałem nie miły wypadek. Jeden "kolegów" z klasy mną rzucił o kaloryfer w momęcie pojawiła się rzeka krwi, a ten na dodatek usiadł mi na głowie. Wstałem sam przeszłem przez pół szkoły obok 8 nauczycieli z czego tylko jeden (niedaleko gabinetu higientski) mój trener koszykówi się przeją zaistaniałą sytuacją. Został wezwany wychowawca oraz rodzice (tylko moi) własnym transportem musiałem dostać się do oddziału hirurgicznego w przechodni. Naszczęście lekarz kończący prace przyją mnie jeszcze na "urazówkę" Tam założył mi 5-6 szwów dokładnie nie wiem. I teraz moje pytanie czy należy mi się oszkodowanie, jak tak to ile ? I czy mogę pozwać szkołę o brak jakiej kolwiek reakcji. Nie została wezwana policja, dyrektor, a nawet rodzice tego, który mnie tak uszkodził.

Stało się to w szkole średniej (technikum) sam nie jestem jeszcze pełnoletni, BHPowiec prawdopodbnie spisał raport, ale bezemnie (poszkodowanego)

 

 

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 5 szwów...

Dzisiaj na gg napisał mi ten, który go nakręcał żebym na niego nic nie mówił.

To jest próba zmiany zeznań, a tego co mnie popchnoł podobno namówił. (całą rozmowe mam zapisaną). Mam zamiar podać szkołę do sądu cywilnego o źle zabezpieczone kaloryfery odstają od parapetu, a ich "żebra" są odsłonięte. Co proponujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odszkodowanie z nw które masz w technikum dostaniesz. dowiedz się w szkole gdzie jest zawarte i zgłoś szkodę (opiekun prawny). zostanie ci blizna więc jest to uszczerbek na zdrowiu.

 

szkoła raczej za tak czy inaczej zamontowany kaloryfer nie odpowie. budynek pewnie należy do samorządu (jak średnia to pewnie powiat tym zawiaduje)

bardziej można ich zaatakować o nieudzielenie pomocy (8 nauczycieli), brak nadzoru nad uczniami - jak jesteś niepełnoletni i idziesz do szkoły to rodzice oddają Cię pod opiekę szkoły i mają obowiązek zapewnić bezpieczeństwo ale bardziej takie żeby nikt nikogo nie pobił niż żeby ktoś nie wpadł na kaloryfer.

 

możesz też złożyć zawiadomienie na policję o pobicie, założyć sprawę w sądzie sprawcy zdarzenia, ale biorąc pod uwagę czas trwania spraw w naszych sądach, prawdopodobieństwo wysokości takiego zadośćuczynienia i możliwe problemy z jego wyegzekwowaniem temat nie jest taki prosty.

i wyrwij od szkoły raport z tego wypadku. jak stwierdzisz że jest napisana nieprawda zażądaj konfrontacji - dyrektor, Ty, twoi opiekunowie, autor tego dokumentu, sprawca, świadkowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyrekcja powiedziała rodzicom żeby przyszli w czwartek i podpisali raport. Dziwi mnie fakt, że chcą to zrobić bezemnie. Raport ogólnie został napisany bez mojego udziału (nie wiem czy tak to powinno wyglądać ?). Co do braku nauczyciela na przerwie na korytarzu to u nas w szkole żadko, który się nami przejmuje przeważnie popijają sobie kawke w gabinecie.

Tego, który mnie rzucił na ten kaloryfer nie mam zamiaru pozywać jest to dla mnie żmudna i bezsensowna droga postępowania... Niestety taki kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
xkrisx wrote:
Dyrekcja powiedziała rodzicom żeby przyszli w czwartek i podpisali raport. Dziwi mnie fakt, że chcą to zrobić bezemnie. Raport ogólnie został napisany bez mojego udziału (nie wiem czy tak to powinno wyglądać ?). Co do braku nauczyciela na przerwie na korytarzu to u nas w szkole żadko, który się nami przejmuje przeważnie popijają sobie kawke w gabinecie.
Tego, który mnie rzucił na ten kaloryfer nie mam zamiaru pozywać jest to dla mnie żmudna i bezsensowna droga postępowania... Niestety taki kraj.
Żmudna czy nie żmudna droga- warto zawiadomić policję lub sąd rodzinny o zdarzenu jeśli napastnik nie miał ukońcozne 16 roku życia. W innym wypadku odpowiada na podstawie k.k..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...