Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie z polisy oc za śmierc ojca


omyl1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,mam jedno pytanie, mój ojciec zginął w wypadku

samochodowym dwa lata temu rok czasu sami z moja mamą domagalismy sie o

odszkodowanie i przyznano nam odzskodowaniw w wysokosci mojej mamie 16000

a mi jako synowi 7500 zł rente nam przyznali po drógim roku 300 zł na głowe

czy to jest wystarczajaca suma za śmierć bardzo bliskiej osoby która była jednym zywicielem rodziny, warto iść z

firmą ubezpieczeniową na drogę sądową ??

Jaka jest realna kwota do uzyskania??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużym prawdopodobieństwem ma Pan oraz Pana mama prawo do wyższego odszkodowania, przy czym niestety nie mogę przedstawić Panu dokładnej odpowiedzi na to pytanie nie znając sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
nie wiem czy Pan wie, że możecie się starać również o zadośćuczynienie za ból i cierpienie po stracie ojca, a mama męża. Malo tego takie zadośćuczynienie należy się również innym członkom rodziny (np brat Twojego ojca).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
omyl1983 wrote:
Witam ,mam jedno pytanie, mój ojciec zginął w wypadku
samochodowym dwa lata temu rok czasu sami z moja mamą domagalismy sie o
odszkodowanie i przyznano nam odzskodowaniw w wysokosci mojej mamie 16000
a mi jako synowi 7500 zł rente nam przyznali po drógim roku 300 zł na głowe
czy to jest wystarczajaca suma za śmierć bardzo bliskiej osoby która była jednym zywicielem rodziny, warto iść z
firmą ubezpieczeniową na drogę sądową ??
Jaka jest realna kwota do uzyskania??
1) Nie jest to wysokie odszkodowanie;

2) Tak- często warto wytoczyć powództwo cywilne;

3) Trudno oceniać bez znajomości sprawy. Jeżeli nastąpiła śmierć poszkodowanego, zobowiązany do naprawienia szkody powinien zwrócić koszty leczenia i pogrzebu temu kto je poniósł (pochówku, stypy, nagrobku). Osoba, względem której ciążył na zmarłym ustawowy obowiązek alimentacyjny, może żądać od zobowiązanego do naprawienia szkody renty odszkodowawczej obliczonej stosownie do potrzeb poszkodowanego oraz do możliwości zarobkowych i majątkowych zmarłego przez czas prawdopodobnego trwania obowiązku alimentacyjnego. Takiej samej renty mogą żądać inne osoby bliskie, którym zmarły dobrowolnie i stale dostarczał środków utrzymania, jeżeli z okoliczności wynika, że wymagają tego zasady współżycia społecznego. Sąd może ponadto przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego stosowne odszkodowanie, jeżeli wskutek jego śmierci nastąpiło znaczne pogorszenie ich sytuacji życiowej. Sąd może także przyznać najbliższym członkom rodziny zmarłego odpowiednią sumę tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. Z ważnych powodów sąd może na żądanie poszkodowanego przyznać mu zamiast renty odszkodowawczej lub jej części odszkodowanie jednorazowe w postaci tzw. renty odszkodowawczej skapitalizowanej. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy poszkodowany stał się inwalidą, a przyznanie jednorazowego odszkodowania ułatwi mu wykonywanie nowego zawodu. Czym innym jest więc odszkodowanie za szkody majątkowe, a czymś innym jest zadośćuczynienie za szkody niemajątkowe, które rekompensuje krzywdy moralne tj. ból fizyczny i cierpienia psychiczne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...