Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

skręcenie kręgosłupa szyjnego ,skrecenie prawego barku ,uraz kości krz


maro_junior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam proszę o podpowiedź jaki może wynosić procent uszczerbku na zdrowiu za niżej wymienione urazy( poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w czasie pracy) skręcenie i naderwanie kręgosłupa szyjnego z trwałym ograniczeniem ruchowości 25% ,skręcenie prawego barku ,uraz kości krzyżowej z przesunięciem przez co uciska na okręg nerwowy ,uraz prawego oczodołu (powodujący zapadnięcie lekkie oka) ,po tym wypadku mam lęk przed jazdą samochodem co stwierdził lek.psychiatra leczenie już trwa 4 miesiące mam 25 lat jestem pracownikiem sektora bankowego ,proszę o podpowiedź jaki to może być procent bo chciałem stworzyć pismo do zakładu ubezpieczeń ,lub o podpowiedź jaką kwotę wpisać czy 100 000 będzie przesadą?Podmiotem ,który jest odpowiedzialny za szkodę jest pzu ,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek z roszczeniem do Ubezpieczyciela nie musi zawierać określonego przez Ciebie uszczerbku. Stwierdzi to sam lekarz na powołanej komisji, natomiast powinieneś określić sumę odszkodowania o jaką się ubiegasz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez wglądu do dokumentacji trudno określić w pełni doznane przez Ciebie obrażenia, ale z Twojego opisu nie są małe. Myślę że warto wystąpić z proponowanym przez Ciebie roszczeniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
gracjan wrote:
Witam, mam 21 lat od roku pracuję w hurtowni spożywczej na ½ etatu ponieważ studiuję. Z racji tego w pracy dużo dźwigam. Są to zazwyczaj ciężary do ok. 20kg a więc nie takie ciężkie choć jak się wszystko się zsumuję to bardzo dużo ich przenoszę.
W połowie października (czwartek), rano gdy miałem iść do pracy poczułem bardzo silny ból w okolicach lędźwi, że nie mogłem nawet kota pogłaskać. Poszedłem do pracy ale zwolniłem się wcześniej ponieważ bardzo dokuczał mi ból. Od razu zareagowałem, ogrzewając miejsce bólu plastrami rozgrzewającymi. Wydawało mi się że może gdzieś minie zawiało i ból szybko ustąpi. Nic bardziej mylnego. Następnego dnia było gorzej. Nie mogłem nawet wsiąść na wózek widłowy. Również zwolniłem się z pracy wcześniej. W poniedziałek udałem się do lekarza pierwszego kontaktu ale zalecił tylko lekarstwa. Dzisiaj mamy koniec stycznia a ja wcale nie czuje się lepiej. Straciłem już ok. 1500zł prywatnie na lekarzy ponieważ termin rehabilitacji NFZ wyznaczył mi na koniec lutego 2010r. Nie zapowiada się żeby to był koniec mojego leczenia. Znajduję się teraz na zwolnieniu lekarskim a za miesiąc kończy mi się umowa w pracy i jeżeli będę w dalszym ciągu na zwolnieniu, umowa nie zostanie ze mną przedłużona.
Uważam, że moje problemy z kręgosłupem są wynikiem mojej pracy w tej firmie. Dlatego też zwracam się z pytaniem czy mogę sytuację tą zgłosić w firmie jako wypadek przy pracy lub inną rzecz aby otrzymać jakieś świadczenia lub odszkodowanie. Nie chciał bym teraz zostać chory, że zwiększonymi potrzebami (rehabilitacja) bez pracy i prawa do żadnych świadczeń ponieważ jestem studentem dziennym nie otrzymam zasiłku chorobowego. Proszę o pomoc jeżeli ktoś wie co mogę w tej sprawie zrobić i pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

maro_junior wrote:

Witam proszę o podpowiedź jaki może wynosić procent uszczerbku na zdrowiu za niżej wymienione urazy( poszkodowany w wypadku komunikacyjnym w czasie pracy) skręcenie i naderwanie kręgosłupa szyjnego z trwałym ograniczeniem ruchowości 25% ,skręcenie prawego barku ,uraz kości krzyżowej z przesunięciem przez co uciska na okręg nerwowy ,uraz prawego oczodołu (powodujący zapadnięcie lekkie oka) ,po tym wypadku mam lęk przed jazdą samochodem co stwierdził lek.psychiatra leczenie już trwa 4 miesiące mam 25 lat jestem pracownikiem sektora bankowego ,proszę o podpowiedź jaki to może być procent bo chciałem stworzyć pismo do zakładu ubezpieczeń ,lub o podpowiedź jaką kwotę wpisać czy 100 000 będzie przesadą?Podmiotem ,który jest odpowiedzialny za szkodę jest pzu ,

Po pierwsze nie wiemy z jakiej polisy będzie Pani likwodować szkodę. Po drugie kolosalna różnica jest pomiędzy roszczeniem z polisy OC pojazdu, którym kierował sprawca, a roszczeniem z ubezpieczeń dobrowolnych NNW, gdzie nie ma wypłacanego zadośćuczynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...