Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

syn mial wypadek motocyklem - liczne uszkodzenia twarzy , złamany nos


irenis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Mój syn mial wypadek motocyklem . W wyniku wypadku leżał trzy tygodnie w spiączne ma uszkodzenia twarzy, złamany nos , powybijane zeby ,połamane rece przeszedł juz kilka operacji , twarz , ręce ...ma klopoty neurologiczne związane z pęknieciem kręgosłupa szyjnego .Mam ogromny problem bo niewiem co mam z tym wszystkim robić . Syn ma prawo jazdy tylko na samochody , jechał też prawdopodobnie szybko . Niestety nieznam opinii biegłego na ten temat . Jechał droga główna w terenie niezabudowanym , wyjechał mu kierowca traktorem z bocznej dróżki . Prokurator po przesłuchaniu syna stwierdzil , że ewidentnie wina leży po stronie traktorzysty.Od opini biegłego , oraz decyzji sadu będzie zalezec czy syn dostanie jakies odszkodowanie . Jeśli będzie współwinny to 50 % jeśli zas winny to niestety nic. Traktorzysta wynająl adwokata , ja bojąc sie że syn bedzie na pozycji straconej tez poszłam do adwokata , który zobowiązal sie wziąśc ta sprawe . zarządał 1000 zl , wpłaciłam narazie tylko 500 bo niestety tyle nie mam . Sprawa dopiero ma sie odbyc , do tej pory nie otrzymałam zawiadomienia. Grzebiąc w internecie ,znalazłam wiele firm które zajmują sie takimi sprawami .Mam jednak obawy i watpliwości , bo opinie sa rózne .Syn wymaga rehabilitacji i jeszcze długiego leczenia a ja boje sie ,że niestety nie otrzymamy ani złotówki . prosze poradzcie co mam robić .Wynając firme ? tylko jaką . ? Dopłacić adwokatowi ...czy też wycofac te pieniądze ? a moze syn nie ma szans .. jest na przegranej bo szybko jechał i bez uprawnień ? Prosze to pilne , moze ktoś mi poradzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w takiej sytuacji wszystko rozegra się na etapie postępowania karnego. Nie warto rezygnować z usług adwokata w takim momencie, chyba że ma Pani uzasadnione podstawy ku temu. W chwili obecnej trudno mówić o szansach lub przegranej, chociaż optymistyczne mogą być słowa prokuratora. Z Pani opisu wynika, że prokurator zasięgnie opinii biegłego z zakresu ruchu drogowego. Taką opinię będzie mogła Pani przeczytać i ewentualnie wnieść swoje zastrzeżenia do niej. Proszę tego momentu nie przegapić, gdyż może być to kluczowy dowód, który w konsekwencji uniemożliwi Pani synowi dochodzenia odszkodowania. Sprawa odszkodowania będzie następstwem wygrania sprawy karnej, a do tego może być długa droga. Niemniej brak uprawnień nie będzie wpływał niekorzystanie na możliwość uzyskania odszkodowania, zaś sprawa szybkiej jazdy na motorze i jej wpływ na spowodowanie wypadku rozstrzygnie się zapewne w opinii biegłego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
Witam serdecznie . Odzywam się po roku czasu ale dopiero dzisiaj po apelacji i przeciaganiu sprawy przez sprawcę wypadku sprawa została zakończona . Syn jest niewinny ,traktorzysta otrzymał wyrok w zawieszeniu i pokrycie wszystkich kosztów . Proszę o rade co teraz . Syn leczy sięu psychologa , czeka go jeszcze nastepna operacja twarzy . Ubezpieczycielem traktorzysty jest Warta .Czy najpierw złozyć papiery u ubezpieczyciela i wtedy jak bedzie niezadawalajace odszkodowanie zgłosić się do jakiejś firmy czy od razu podeprzec się adwokatem np tym który prowadził nasza sprawe .Nie wiem czy nasza sprawę można uznać za skomplikowana i szukac pomocy czy tez zostawić ja do oceny Warcie. Prosze o pomoc .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj

decyzja w tej sprawie należy tak naprawdę do Ciebie. Powszechnie znane są przypadki, że ubezpieczyciele zaniżają odszkodowania, złe poprowadzenie sprawy i nie przeprowadzenie dowodów może spowodować nieodwracalne błędy. musisz to przemyśleć, ale jak szukasz pomocy to jestem

powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłam w PZU bo tam jest ubezpieczony traktorzysta . Dali mi druk i kazali skompletowac dokumentację . Syn ma przed soba jeszcze operacje jest też kilka problemów zwiazanych z powikłaniami po leczeniu , syn przed wypadkiem zaliczył język polski i niestety nie zdażył przystąpic do dalszej częsci matury , teraz ma problemy z koncentracja , w tym roku nie odważył sie przystąpic do egzaminu i wydaje mi się że to koniec jego edukacji. Lista konsekwencji tego zdarzenia jest bardzo długa ale niechciałabym o tym pisać na forum. Jakos nie mam wiary we własne siły , ze jako laik potrafie sobie sama z tym poradzic . Jeśli pan Michał byłby tak miły i odezwał się do mnie na priv . Proszę podać mi jakies namiary do kontaktu bo ja mojego emaila nie mogę tutaj podac ,poniewaz odrzuca komputer bo jestem tutaj zbyt krótko Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...