Jump to content
Forum Odszkodowania

Co i jak z odszkodowaniem !


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie ! Mój problem polega natym że byłem poszkodowany przez sprawcę wypadku będocego po spożyciu alkoholu poprzez najechanie mi stojąc na czerwonym swietle na tył pojazdu.Sprawca nie był właścicielem pojazdu ponieważ pojazd był słóżbowy.Po przybyciu Policji sprawca przyznał się do wyżej wymionego wypadku.Po spisaniu protokułu powypadkowego przez policję zgłosiłem sprawę do PZU ,bo sprawca miał polisę z PZU.

Po oględzinach żeczoznawcy otrzymałem pismo o treści takiej cytuję.

Centrum Likwidacji Szkód PZU S.A uprzejmie zawiadamia ,że z uwagi na zakres uszkodzeń pojazdu jego naprawa jest technicznie i ekonomicznie nieuzasadniona i PZU.SA nie pokryje kosztów ewntualnej naprawy.

Jednoczesnie informuje ,że maksymalny koszt naprawy Pana pojazdu marki Nissan przekracza 250% jego wartości rynkowej która wynosi 10500 zł. i zgodnie z procedurami obowiązującymi w PZUS.A pojazd kwalifikuje się do kasacji przez wskazany przez PZU S.A wyspecjalizowane zakłady demontażu.

Prosimy zatem o pilną informację w terminie 3 dni czy wyraża Pan zgodę na kasację w/w pojazdu.

W przypadku braku akceptacji propozyji odszkodowanie zostanie ustalone na zasadzie wyliczenia szkody całkowitej w/g sytemów eksperckich lub według ofert z platformy Auto Online.

Skorzystanie z tego rozwiązania jest optymalnym sposobem zbycia pojazdu ,gdyż gwarantuje:

. bezpieczeństwo ponieważ uczestnikami aukcji są wyłącznie wiarygodne podmioty współpracujące na podstawie stałej umowy z administratorem platformy internetowej-firma Auto Online Sp.o.o

.przebieg licytacji i procedury odbioru pojazdu są monitorowane zarówno przez Auto Online ,jak i PZUS.A.

.dotrzymanie warónków oferty w ciągu całego czasu jej obowiązywania

Oferta stanowi gwarancję zkupu pojazdu po określonej cenie bez konieczności ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodatkowych z tytułu holowania, postoju itp.

Oco wtym wszystkim chodzi pomocy plis????

Link to comment
Share on other sites

Witam

Odszkodowanie może być wypłacone jedynie w wartości nie przekraczającej wartości rynkowej samochodu. Oznacza to, że jeżeli naprawa szkód samochodu przewyższa jego wartość to zakład ubezpieczeń nie pokryje jej kosztów w całości. Wtedy mamy do czynienia ze szkodą całkowitą. Ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie równe wartości pojazdu przed zajściem szkody a wartością wraku (wrak może sprzedać Pan lub ubezpieczyciel – w zależności od umowy jaką zawrze Pan z likwidatorem szkody).

Nie musi się Pan sugerować 3 dniowym terminem, który zakreślił PZU. Ważne jest, aby Pan sam mógł ocenić czy w rzeczywistości szkoda w samochodzie przekracza jego wartość rynkową, jeśli jest to bezsporne, wówczas warto zastanowić się nad zbyciem wraku w formie proponowanej przez PZU.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...