Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Artroskopia i rekonstrukcja ACL.


Jarek882
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam takie pytanie:Jakies 2 lata temu skrecilem sobie kolano prawe podczas jazdy na deskorolce,oczywiscie od razu do szpitala wlozyli mi kolano w gips na jakies półtora miesiaca(w kolanie znajdowala sie tzw.woda z krwią)Pózniej poszłem do lekarza ktory powiedzial mi ze jest wszystko ok i zakonczył leczenie.Złozylem wszystkie dokumenty do PZU i na komisji dostalem nie cale 400zł.Pózniej podczas biegania i treningow kolano bylo bardzo nie stabilne wiec zdecydowalem sie na pojscie do lekarza ale prywatnie.Co sie okazalo ze wyslal mnie na artroskopie ktora wykazala 75% wiezadlo krzyzowe uszkodzone,łekotka zostala wycieta okolo 25% i lekko zniszczona chrzastka stawowa.Po artroskopi mialem robiona punkcje poniewaz bylo bardzo duzo krwi w kolanie nie mile uczucie:( Po wyjsciu ze szpitala z papierami udalem sie znowu do lekarza prywatnie i stwierdzil ze musi byc potrzebna rekonstrukcja ACL wiec sie zgodzilem i jestem teraz po ACL juz prawie rok wiezadlo zostalo wyciete i pobrane z miesnia czteroglowego.Kolano jest juz wporzadku i pelnej sprawnosci lecz czasem gdy dlugo bede mial długo zgiete cos w nim przeskoczy tak jakby kosc o kosc sie ocierała.I mam takie pytanie do wszystkich uzytkownikow ile moge dostac odszkodowania za ten przebieg leczenia(choroby)???Jestem ubezpieczony w szkole (ubezpieczenie grupowe PZU)za ponad 50zł.Prosze o szybka odpowiedź.POZDRAWIAM!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja za rekonstrukcje acl, artroskopie, komplikacje , 8 miesiecy rehabilitacji itd itp. dostalam 3% PZU( ubezepieczenie w szkole) wyszlo 270 zl + z klubu (bo gram w siate) 10%- 350 zl, 10 % wiec powinnam dostac 500 zl ale jeszcze z tych 500zl odjeli mi za jakis wskaznik progresji czy cos takiego 150 zl. wiec zostalo mi 350, kolana nadal nie zginam do konca a minely juz 2 lata. odwolywalam sie dwa razy nic to nie dalo. dlatego na Twoim miejscu nie liczylabym na duzo ;) takie juz PZU jest:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez posrednio po urazie dostalem 400zł.Po tym widze ze masz bardzo slaby % w szkole i z klubu...Kumpel dostal za sam bark z pzu 1600zł.A mialas komisje czy z tabeli?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche dziwne no ale ok.Zastanawiam sie jak mozna nie miec komisji po operacji... To z klubu masz za 1%-35zł?To nie wiem po co mi takie ubezpieczenie;) Mam tylko nadzieje ze dostane wiecej.500zł to wydalem na sam stabilizator:/ A co do tabeli to powinnas sie upominac zaraz po zaniesieniu papierow do pzu ze jak dostaniesz odszkodowanie z tabeli to zaraz na miejscu moge sie odwolywac;p Duzo osob dostaje okolo 1900zł za ACl.A wlasnie jeszcze takie pytanie masz jakies srubki w nodze?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z klubu nie wiem na ile to ubezpieczenie bylo ale dostalam po komisji 10% czyl iwyszlo 500 zl ale za ten wskaznik jakis progresji zabrali mi 150 zl i zostalo mi tylko 350 :/ . a ze szkoly dostalam te 3% czyli tylko 270 zl :/ z tabeli . napisalam odwolanie dwa razy jedno tam na miejscu chcialam oddac i oddalam ale babka mi odrazu dala te tabelki wg ktorych wyceniaja `szkode` i bylo max 3 % nic wiecej, w odwolaniu napisalam ze jak to mozliwe ze ten sam uraz to samo kolano oceniaja uszczerbek na zdrowiu tu na 10% a tu na 3 % ?? dla mnie to chore bylo ale niestety nie udalo mi sie nic wywalczyc. chory kraj i tyle, i wiem ze ludzie dostaja duzo ale jak sa ubezpieczeni prywatnie w sensie jakies inne ubezpieczenia a nie te takie podstawowe ze szkoly czy z klubu bo te prywatne maja rozszerzone te tabelki i ta roznorodnosc urazow jest wieksza. a tu tylko podstawowe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytałem jeszcze czy masz śrubke tytanowa na ktorej trzyma sie wiezadło?:) Byc moze u Ciebie w tym pzu tak jest ze dostaje sie z tabeli:/lub moze masz jakies inne ubezpieczenie sam nie wiem:/ Napewno ludzie odemnie ze szkoly dostaja wezwanie na komisje na ktora czekaja bodajze 2 tygodnie.Ja bym dalej walczyl bo jak czytalem na innych forach ludzie dostaja komisje i ktora wyznacza od 15% do 20% uszczerbku.A za kolano jest podobno duzo poniewaz to najwiekszy staw czlowieka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam chyba zadnej srubki nic mi o tym nie wiadomo;). a co do walki, nic nie wywalcze, niestety, pytalam sie osob ktore sie na tym znaja i stwierdzily ze szkoda mojego czasu i nerwow bo wiecej nie dostane .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha.No ja mam gorszy problem bo mam do konca zycia srubke tytanową chodz jej nie czuje ale mam cialo obce w swoim organizmie.A jeszcze chcialem dodac ze mialem przewiercana kosc zeby to wiezadlo wlozyc.Wiem siatkarka7 mialas zapewne co innego niz ja.A co do pieniedzy ktorych nie dostalas to trudno.Nastepnym razem ubezpiecz sie w warcie np. ja tez tak zrobie jak bede juz po tym wszystkim.:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam, mam takie pytanie. Jestem 12 dzień po ACL. Od przedwczoraj zacząłem dostawać gorączki, zaczęło się od 37.8, wczoraj miałem 39.4 i dzisiaj rano też. Kolano nie jest przesadnie spuchnięte, rany super się goją(zero jakiegoś zaczerwienienia przy szwach) a noga wcale nie boli. I chciałem zapytać czy mimo tego iż nie mam peoblemów z nogą to gorączka może być od kolana czy też będzie to zwykła grypa albo wirus? Proszę o odpowiedź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
Witam. Moja mama poślizgnęła się na oblodzonym chodniku i upadła na kolano. Czeka na artroskopie i rekonstrukcję ACL. Uraz jest poważny, doszło do złamań, leczenie trwa już 2 miesiące. Mama nie ma żadnej polisy NNW ale chciałbym się dowiedzieć, czy może się starać o odszkodowanie od zarządcy chodnika jeśli nie był posypany solą lub piachem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

w przypadku nieszczęśliwych wypadków jedyną możliwością jest uzyskanie odszkodowania z indywidualnej albo grupowej polisy NNW. Jeśli jednak do nieszczęśliwego wypadku dojdzie z powodu czyjegoś zaniedbania - to jest możliwość uzyskania świadczenia. Zarządca chodnika w zimę powinien zadbać o bezpieczeństwo i posypywać oblodzone miejsca solą lub piaskiem. Jeżeli nie zostało to dopełnione a lód długo utrzymywał się na chodniku, to można zgłosić szkodę do zarządcy chodnika (np. Zarządu Dróg czy Spółdzielni Mieszkaniowej). Aby uzyskać odszkodowanie należy udowodnić, że do urazu, w tym wypadku urazu kolana doszło w opisywanym miejscu i czasie. Tak więc potrzebne są dowody:

- oświadczenie świadka zdarzenia, który może potwierdzić okoliczności,

- zdjęcia z miejsca zdarzenia i oblodzonego chodnika,

- nagranie z monitoringu,

- protokół wyjazdowy karetki pogotowia jeśli była na miejscu.

 

Jeżeli Pana mama ma chociażby oświadczenie świadka poślizgnięcia i zdjęcia to może zebrać dokumentację medyczną i zgłosić szkodę do zarządcy chodnika, który powinien przedstawić dane swojego ubezpieczyciela OC, aby Pana mama mogła starać się o odszkodowanie z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej.

 

W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...