Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

jak odzyskać z ubezpieczenia sprawcy pieniądze za auto zastępcze?


Rekomendowane odpowiedzi

Czy mam prawo ubiegaç sie o zwrot poniesionych kosztów za auto zastępcze, które było niezbędne do wykonywania przez mojego męża działalności gospodarczej na czas gdy auto przebywało w warsztacie. Samochód był unieruchomiony w warsztacie przez 3 miesiące, w dokumentach jakie warsztat przekazal ubezpieczalni wynika, ze sama naprawa trwała ok 25 roboczo godzin i tylko za to ubezpieczalnia chce zwrócic pieniądze i to nie cala kwote. My wypozyczone auto mielismy przez cale 3 miesiace bo wlasnie tyle stalo nasze auto w warsztacie do momentu kiedy ubezpieczalnia zaplacila za naprawe (calej kwoty nie zaplacili ) - warsztat czekal na pieniadze z ubezpieczalni i dopiero zaczal naprawe po przeslaniu przez ubezpieczalnie ok polowy naleznej kwoty i po podpisaniu klauzuli ze jesli ubezpieczalnia nie zaplaci calej kwoty ja zaplace rezte, w innym przypadku samochod stal by tam latami, gdyz nie oddali by samochodu bez uregulowania wzystkich naleznosci. NADMIENIAM ZE MIALA TO BYC BEZGOTOWKOWA LIKWIDACJA SZKODY

Z warsztaty zastepcze auto bylo wypozyczone na 3 tygodnie ( ubezpieczalnia chce zaplacic za to 1/10,) i ponad 2 miesiace wypozyczalem auto na wlasna reke (za to ubezpieczalnia nie chce w ogole oddac pieniędzy mimo, ze przedstawilem zaplacona fakture...AUTO JEST MI NIEZBEDNE DO WYKONYWANIA DZIALALNOSCI GOSPODARCZEJ BEZ NIEGO NIE MOGE PRACOWAC - AUTO DOSTAWCZE.

Chialbym odzyskac swoje pieniadze a jest to kwota ok 9 tys,auto wypozyczone z warsztatu i ok 8 tys auto wypozyczone na wlasna reke, czy mam prawo??????????? PROSZE POMOZCIE!!!!

PISZĘ O WARSZTACIE EFFECT POLAND Z WROCŁAWIA I UBEZPIECZALNI SPRAWCY HESTIA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie liczyłbym na jakąkolwiek dopłatę! Naprawa, którą technologicznie można wykonać w 3 - 4 dni spowodowała unieruchomienie pojazdu na 3 MIESIĄCE!!! Powiedz - jak to jest, że mogłeś zapłacić 8 tys. (auto z wypożyczalni, nie z warsztatu) za wypożyczenie pojazdu, a nie jak by nakazywała logika, na remont samochodu?!!!Po tygodniu jeździłbyś już własnym samochodem...Poza tym fajnie jest wypożyczać samochód od warsztatu na 3 tygodnie za 9 tys. (!) przy założeniu, że płaci ktoś inny czyli ubezpieczalnia. Jak samemu ma się zapłacić to okazuje się, że można znaleźć ofertę nieporównywalnie tańszą - 8 tys za 2 miesiące!!! Ale i tak nie same ceny wynajmu są najważniejsze. Zgodnie z przepisami należy dążyć do zmniejszenia (A NIE POWIĘKSZANIA!) rozmiaru szkody. Jak postępowałbyś, gdyby to Tobie przyszło płacić za naprawę pojazdu? Pewnie po 3 dniach samochód by już jeździł... W tej sytuacji nie dziwię się, że ubezpieczyciel nie chce zapłacić za wynajem pojazdu zastępczego uznając go za nieuzasadniony. Zwrot kosztów wynajmu należy Ci się za czas od zgłoszenia szkody do przeprowadzenia oględzin plus technologiczny czas naprawy w tym wypadku powiedzmy 4 dni. Co do reszty, to żeby zapłacili dobrowolnie raczej nie ma szans, a w tej sytuacji nie wierzę także w pomyślny wyrok sądowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szkodnik Member nie ma racji. Ja jestem w podobnej sytuacji , też miałem stłuczkę nie ze swojej winy , na miejscu była policja . Mój samochód to dostawczy VW lt35 który był mi niezbędny do wykonywania prowadzonej prze zemnie działalności gospodarczej .auto jest unieruchomione ze względu na brak wolnego terminu naprawy w warsztacie ( byłem i pytałem w 8 warsztatach a najbliższy wolny termin to za około 2 miesiące) i co w tej sytuacji zrobić , mam nie wypożyczać samochodu zastępczego . To może Member ma dziś stłuczkę i niech sam się dowie czy od razu mu wezmą auto do naprawy .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mietku Anonimie Użytkowniku!

Za własną kasę to możesz nawet helikopter wypożyczyć i nikomu nic do tego!!! Problem jest jednak w sytuacji, kiedy to ktoś inny ma za to zapłacić. Przepisy jasno określają, iż należy starać się aby rozmiar szkody się nie powiększał, a to było możliwe do zrealizowania w przedstawionej sytuacji. Podobnie w Twojej sprawie - wątpliwe jest aby ubezpieczalnia wypłaciła odszkodowanie za wypożyczenie pojazdu zastępczego na 2 miesiące bo w 8 warsztatach nie mogli tego naprawić. Na tych ośmiu świat się nie kończy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do szkodnika.

Na 8 warsztatach świat się nie kończy , ale to ja będąc poszkodowanym mam prawo wybrać sobie zakład w którym chcę naprawić swój samochód.Po za tym nie zamierzam poświęcać swojego cennego czasu ani wydawać pieniędzy na paliwo szukając warsztatu który akurat ma wolny termin.Oc jest obowiązkowe ale nikt nikomu nie nakazuje w jakim TU ma się ubezpieczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawać pieniędzy na paliwo nie musisz, jest taki wynalazek - TELEFON!

Oczywiście nikt Cię do niczego nie zmusza, ale nie znaczy to, że możesz żądać refundacji za nieuzasadnione wydatki zwiększające bezpodstawnie rozmiar szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NA TELEFON TEŻ TRZEBA WYDAĆ PIENIĄDZE TAK ?POZA TYM JESZCZE RAZ POWTARZAM ŻE TA JA WYBIERAM SOBIE ZAKŁAD W KTÓRYM CHCĘ DOKONAĆ NAPRAWY TAK?

DO ZED82. NIE ŻYCZĘ CI A BYŚ TO TY MIAŁ NA PRZYKŁAD DZIŚ SZKODĘ I OD RAZU JUTRO ZNALAZŁBYŚ WARSZTAT KTÓRY CI OD RĘKI TĄ SZKODĘ NAPRAWI , POMIJAJĄC WYCENĘ ( MAMY DŁUGI ŁYKEND ) 4 DNI PRZELECI A TY NIC NIE ZROBISZ , A SAMOCHÓD JEST CI POTRZEBNY DO PRACY .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
A czemu nie bierzecie tych aut zastępczych z wypożyczalni, które załatwiają wszystko bezgotowkowo? Ja korzystałam z sixta i jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie mialam zadnych problemów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Firmy ubezpieczeniowe nie mają prawa określić maksymalnej stawki za jaką można wynająć auto, ani nakazać z korzystania z konkretnej z konkretnej firmy.Czas korzystania z samochodu zastępczego powinien odpowiadać faktycznemu unieruchomieniu pojazdu. Jednak firmy ubezpieczeniowe niechętnie wypłacają zwrot kosztów i robią trudności. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jeszcze jedno warunkiem zwrotów kosztów jest wypożyczenie auta o tej samej lub niższej klasie. Najlepiej przed wypożyczeniem zgłosić to w firmie ubezpieczającej sprawcę i mieć kopię przyjęcia tego oświadczenia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...