Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy nie ustalenie sprawcy kolizji zwalnia od wypłaty OC dla poszkodowa


Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!

Miałem stłuczkę jako poszkodowany. Na miejsce przyjechała policja i stwierdziła , że wszyscy w pojezdzie sprawcy sa pod wpływem alkoholu i nikt nie chce się przyznać kto prowadził auto . Policja przesłała notatkę do ubezpieczyciela PZM i jednocześnie trwało ustalanie kto prowadził pojazd . Aktualnie sprawca jest znany , ale sie ukrywa. TU po wycenie szkody odmówiło mi wypłaty ze względu na toczące się postepowanie . Polisa OC jest przypisana do auta a nie kierowcy . Jakie mam podjąć kroki ? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kierujący/sprawca jest znany to Towarzystwo nie ma prawa odmówić Panu wypłaty zadośćuczynienia i odszkodowania, a fakt ukrywania się sprawcy nie ma dla Pana znaczenia jest to problem policji, żeby go znaleźć i odpowiednio ukarać. Tak jak Pan napisał polisa OC przypisana jest do pojazdu nie do kierującego.

Ma Pan prawo ubiegać się zarówno o odszkodowanie za uszkodzony pojazd jak i za Pana uszczerbek na zdrowiu. Z katalogu świadczeń należnych osobie poszkodowanej ma Pan prawo m.in. do zadośćuczynienia za poniesioną krzywdę, zwrot poniesionych kosztów leczenia, zwrot kosztów dojazdu na leczenie, itp.

Jeżeli chciałby Pan uzyskać więcej informacji proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ukrywanie się sprawcy wypadku nie ma wpływu na wypłatę odszkodowania, bo potwierdzono odpowiedzialność.

Proszę decyzję Ubezpieczyciela zaskarżyć do Rzecznika Ubezpieczonych i Komisji Nadzoru Finansowego.

 

W przypadku pytań proszę o kontakt z naszą firmą - stopka poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...