Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Link4 zaniżone odszkodowanie OC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum i mam taki problem:

 

Ok dwóch miesięcy temu miałem nieprzyjemną kolizję - na skrzyżowaniu, na moim zielonym świetle wyjechał mi zupełnie niespoedziewanie samochód. Sprawca przyznał się do winy, ubezpieczony był w link4.

 

Po kolizji mój samochód był niezdolny do jazdy, wezwana została laweta, zawiozłem auto do zaprzyjaźnionego warsztatu.

Przyjechał rzeczoznawca z link4, wycenił orientacyjnie na 5 tyś części. Po wycenie samochód od razu rozpoczęła się naprawa.

 

Z racji że warsztat jest zaprzyjaźniony wyłożyłem własną gotówkę na naprawę którą wycenili mi w sumie na owe 5tys.

Natomiast pismo które przyszło z Link4 opiewiało na zwrot kwoty w wysokości 3700, który nie pokrywa wszystkich kosztów.

 

Od rzeczoznawcy dowiedziałem się że mogę przesłać rachunki za naprawę i oni dopłacą, jednak warsztat podaje mi że nie może mi wystawić faktur (jestem płatnikiem VATu) dopóki nie dostanie protokołu rzeczoznawcy i sam go nie wyceni.

Pisałem odwołanie do Link4 z prośbą o przesłanie kopii wszystkich protokołów, ale w odpowiedzi dostałem tylko podtrzymanie poprzedniego stanowiska bez żadnych dodatkowych dokumentów.

 

Pytanie kto mnie tu robi w balona - czy warsztat który faktycznie nie może mi wystawić FV czy rachunków za naprawę bez tego protokołu, czy Link4 które nie chce mi przesłać dokumentów? Ew jak sformuować pismo do Link4 aby mi te dokumenty przysłali - bo faktycznie nic od nich nie otrzymałem.

W związku z powyższym nie mam ani potwierdzenia naprawy (rachunków, FV) ani dokumentów z przebiegu wyceny szkody. Co teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedni i drudzy robią Pana w przysłowiowego "balona", bo Link 4 zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG, PBUK ma obowiązek wydać wszystkie dokumenty mające wpływ na ustalenie wysokości szkody.

Warsztat także ma obowiązek wystawić rachunek za naprawę, bo w przeciwnym razie łamie przepisy podatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już napisał jeden z poprzedników: Link4 ma obowiązek wydać Panu dokumenty. Warsztat zaś ma obowiązek wystawić Panu rachunek za naprawę i nie jest to tego potrzebny protokół z oględzin rzeczoznawcy.

 

Co do stanowiska warsztatu – ich prośba może wynikać z tego, że w fakturze chcą dokładnie uwzględnić te elementy, które są zgodne z zakresem szkody. Zdarza się bowiem tak, że ktoś naprawia auto po szkodzie i poza elementami wynikającymi z tej szkody, naprawia także inne, wcześniej uszkodzone. Za te inne elementy zwrot się wtedy nie należy, nawet jak są objęte zbiorczą fakturą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...