Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

STACJA BENZYNOWA - uszkodzenie samochodu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie czy w opisanym poniżej przypadku uszkodzenia pojazdu na stacji benzynowej należy się odszkodowanie ? Do zdarzenia doszło w momencie kiedy odjeżdżam od dystrybutora. Podmurówka na której jest zainstalowany dystrybutor była bardzo wysoka i źle oznakowania, tylne kolo zawadziło o jej rant - uszkodziłem sobie felgę. Z tego co widziałem to nie ja pierwszy w ten sposób "załatwiłem" sobie auto - podmurówka nosiła wiele śladów obtarcia.

Uważam , ze jest źle wyprofilowana i oznaczona dlatego dochodzi do tego typu sytuacji.

Czy w tym przypadku właściciel stacji jest odpowiedzialny za takie zdarzenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze się domyślam na podstawie Twojego opisu zdarzenia, to prawdopodobnie do otarcia kołem doszło w czasie wykonywania skrętu, po odjeździe od dystrybutora. Pytanie czy gdyby krawędź oznakowana to by coś dało, skoro do otarcia doszło tylnym kołem? Podmurówka m.in. po to jest wykonana aby na nią nie wjeżdżać i chroni w ten sposób dystrybutory. W tej sytuacji nie widzę podstaw do ubiegania się o odszkodowanie. Niestety wszystko wskazuje, że do kolizji doszło na skutek nieuwagi kierującego...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd ze stacji jest tak usytuowany , ze musiałem skręcić . Jeśli bym podjechał dalej od dystrybutora to możne i by nie doszło do uszkodzenia. Ale gdyby ta podmurówka była inaczej wykonana i odpowiednio oznaczona to można by uniknąć podobnych sytuacji. Tak jak pisałem wcześniej ten murek nosił ślady wcześniejszych uszkodzeń - nie tyko ja o niego zawadzilem. Ciężko jest zobaczyć czy najedzie sie tylnym kołem na te podmurówkę. Podjeżdżając pod dystrybutor nie stanąłem przy samym dystrybutorze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziury w drodze to też nieruchome obiekty i jakiś sposobem ze względu na ich złe oznakowanie zarządca drogi ponosi odpowiedzialność. Jeśli osoba potyka się o źle oznakowany stopień czy próg w sklepie to też z tego co się orientuję to jest odpowiedzialność za takie zdarzenie. Czy tu nie w pewnym sensie nie jest podobna sytuacja ? Może po prostu ktoś budując tę podmurówkę trochę przesadzil z jej wysokością i ksztalem a na dodatek tej przeszkody nie oznakowal. Bo skoro notorycznie na nią ktoś najeżdża, to coś jest nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w takim razie zostaje Ci tylko zglosic szkode z polisy oc stacji benzynowej. Na pewno otrzymasz bez problemu nr polisy od pracownikow (moze bardziej kierownika) stacji i do dziela. Przygotuj tylko argumenty swiadczace o winie stacji, bo zgodnie z kodeksem cywilnym, to ty musisz to udowodnic, ze nalezy ci sie odszkodowanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...