Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ponowny uraz, co zrobić?


k92
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W styczniu podczas jazdy na nartach trafiłam do szpitala gdzie wykonano mi prześwietlenie i wyszło, że mam skręcony staw kolanowy. Zalecono mi na jakiś czas ograniczenie ruchu. Nie mogłam ruszać i zginac nogi bo czułam wielki ból. Gdy przyjechałam do domu udałam się do ortopedy. Przepisał mi krioterapie. Jednak nic nie przechodziło. Kolano mi wyskakiwało, często tak, że od razu upadałam. Ból był taki sam jak na początku. Ponownie udałam się do lekarza, dał mi skierowanie na rezonans magnetyczny. W rezonansie wyszły zmiany zwyrodnieniowe oraz podwyższony sygnał jeśli chodzi o wiązadło krzyżowe tak jak w przypadku naderwania. Jednak po wizycie u lekarza stwierdził on, że wiązadło na pewno jest zerwane. Kolano dalej przeskakuje, jest niestabilne. Powiedział, że konieczna jest rekonstrukcja wiązadła. Chciałabym się dowiedzieć czy mam czekać do czasu po rekonstrukcji i dopiero wtedy składac wniosek o odszkodowanie, czy teraz? Co będzie lepsze? Od razu mówię, że nie znam się na tych sprawach. Co radzicie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że chcesz zgłosić szkodę z ubezpieczenia NNW. Sugeruję zaczekać do wyleczenia, a przynajmniej do zakończenia czasu rekonwalestencji po operacji. Unikniesz niepotrzebych sytuacji takich jak składanie odwołań, bo coś nie zostało uwzględnione. Może się okazać, że nastąpią jakieś komplikacje, problemy, czego oczywiście nie życzę Ci, ale musisz pamiętać, że ma to wpływ na ustalenie wysokości świadczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie myślałam. Mam 19 lat, ubezpieczenie szkolne. Obawiam się tylko, że może to długo się toczyć, ale podobno są 2 lata od czasu wypadku na zgłoszenie odszkodowania. Dziękuje za odpowiedź :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie można zgłosić w ciągu trzech lat od dnia, w którym wypadek miał miejsce. O odszkodowanie można wystąpić wcześniej, ale jak już zostało powiedziane, sprawa może ciągnąć się długo z powodu wymaganych uzupełnień w dokumentacji. Z drugiej jednak strony jeśli zgłosisz odszkodowanie, będziesz mogła się ubiegać (jeszcze przed jego wypłaceniem) o tzw. zaliczkę na leczenie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aga.c wrote:
Z drugiej jednak strony jeśli zgłosisz odszkodowanie, będziesz mogła się ubiegać (jeszcze przed jego wypłaceniem) o tzw. zaliczkę na leczenie.
Pozdrawiam
W/w szkoda będzie likwidowana z ubezpieczenia NNW, a tam żadnych zaliczek na leczenie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...