kwidzyniak Posted June 27, 2009 Share Posted June 27, 2009 Witam serdecznie mam pytanie jakis czas temu doznalem wypadku dostalem odszkodoanie ale nie z winy zakladu zatem chodzi mi o to jezeli nie bylo dodatkowych zabezpieczen wczesniej zaklad zwrucil sie o dodatkowe zabezpieczenia co teraz sa takie ze nie umozliwia by taki lub podobny przypadek sie trafil muj wypadek polegal na zmiarzdzeniu 3 i 4 palca reki lewej co przyczynilo sie w szpitalu do ich amputacji paliczkow Link to comment Share on other sites More sharing options...
behapowka Posted June 28, 2009 Share Posted June 28, 2009 Czy to odszkodowanie, które otrzymałeś wypłacil ZUS w związku z wypadkiem przy pracy? Jeśli tak i uważasz, że jest za małe w stosunku do poniesionych obrażeń lub kosztów poniesionych na leczenie możesz domoagąc się od prqacodawcy zadośćuczynienia - np.dodatkowego odszkodowania. Jednak należy wystąpić z pozwem do sadu z powództwa cywilnego o odszkodowanie. w takim przypadku należy pamiętać, że trzeba udowodnić wine pracodawcy za wypadek. Link to comment Share on other sites More sharing options...
Recommended Posts
Please sign in to comment
You will be able to leave a comment after signing in
Sign In Now