Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

compensa,czy datą zakończenia umowy jest data zezłomowania samochodu?


Rekomendowane odpowiedzi

mam tylko OC w compensie, które kończy mi się 07,lipca 2009.miałam kolizję.samochód do całkowitej likwidacji. jeżeli zezłomuje samochód np.3 lipca a pani w wydziale komunikacji wystawi zaświadczenie z dniem 07,lipca,że samochód jest wyrejstrowany to jaką datę compensa powinna wziążć pod uwagę jako datę zakończenia ze mną umowy? chodzi oto,żebym nie musiała jeżdzić po agentach przedłużać umowy a potem nie pisać podań o zwrot składki za ubezpieczenie. dodam tylko,ze wydział komumunikacji mam odalony od miejsca złomowania o 200km. i nie uśmiecha mi się w jeden dzień pokonywać drogi w tę i z powrotem. bo w compensie twierdzą ,że data z którą urząd wystawia pismo jest datą wyrejstrowania.czy słusznie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód musi być ubezpieczony w zakresie OC od chwili zarejestrowania do "zakończenia swojego życia", a to dzieje się w chwili wyrejestrowania. Tak więc staraj się z wyrejestrowaniem nie przekroczyć daty końca aktualnego okresu ubezpieczenia. Jeśli tak się stanie to niestety musisz oplacić nową składkę. Jeżeli tego nie zrobisz to licz się ze sporą karą. Do 7 lipca jest jeszcze trochę czasu to powinno się udać!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za informacje. istotnym problemem jest dla mnie odległość pomiędzy urzędem a miejscem gdzie będzie złomowany pojazd 200km,ale zaangażowłam pół rodziny,żeby zdążyć na czas. praktycznie mam czas tylko do 6 lipca,bo ubezpieczyciel przyjmie datę wyrejestrowania plus jeden dzień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...