Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Szkoda całkowita, OC sprawcy, kredyt samochodowy Santander z GAP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem w postach, ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania, więc piszę:)

 

17 maja jakiś nieuważny kierowca wjechał mi w tył auta, z rozpędu uderzenia wjechałem jeszcze w auto stojące przede mną. No i zabawa: zgłoszenie do AXA numeru polisy OC sprawcy, itd.

Obecnie jestem na etapie, że serwis ASO do którego oddałem auto do naprawy w trybie bezgotówkowym, po rozebraniu auta dokonało korekty poprzedniej kalkulacji szkód i te wynoszą obecnie 25 tys.

Auto to Seat Leon 1.9 tdi cupra4, rocz 2002. Jako, że nigdzie nie mogę znaleźć informacji o rzeczywistej wartości auta wg eurotaxu, sugeruje sie tylko cenami otomoto i allegro.

Obawiam się, że zbliżam się przez te 25 tys do granicy koncowej, w związku z czym, mam pytanie.

Jeśli będą próbować mi wciskać szkodę całkowitą, jak ma to się do do mojego kredytu w SANTANDER, gdzie do spłaty zostało mi jeszcze kilkanaście tysięcy CHF? Czy dodatkowe ubezpieczenie GAP zapewnia mi, że kredyt zostanie zamknięty? Jakie są możliwe opcje, dzisiaj spodziewam się odpowiedzi z AXA i chciałbym wiedzieć jak mam się ustosunkować do ich ewentualnej propozycji szkody całkowitej.

 

PS. w Santanderze zatrudniają samych amatorów, rozmawiałem z ich konsultantami jakoś z 10 razy i co rusz, oni proszą o chwilę przerwy i chyba się naradzają. Nikt z nich nie potrafi odpowiedzieć na moje pytanie: jak się ma szkoda całkowita na 25 tys do kredytu, którego zostało dwa razy więcej do spłaty?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jesli na allegro czy oto moto ceny aut sa na poziomie kosztow naprawy w ASO, to mozesz byc pewien, ze wg info eksperta, czy eurotaxu auto bedzie warte sporo mniej. Niestety tam sprzedaja ludzie, ktorzy chca zarobic na sprzedazy, wiec ceny sa zawyzone:)

 

A w takim przypadku, jesli ASO nie zmiesci sie z kosztami naprawy w wartosci pojazdu, to na pewno dostaniesz calke. Mozesz to przyjac, albo szukac innego serwisu, ktory naprawi Ci auto. Jak znajdziesz ten, co naprawi taniej, to bedziesz mial przynajmniej auto na chodzie.

 

Jesli chodzi o ryzyko walutowe, to bylo kilka tematow i jakos nikt nie napisal, ze udalo mu sie dostac z ubezpieczalni doplate do kresytu. Czyli jak pisalem nie raz, wedlug mnie nie ma zadnego prawa, ktore moze zmusic ubezpieczalnie do splaty kredytu. Twoja szkoda jest auto i ono zostanie rozliczone przez ubezpieczalnie. KRedyt brzydko mowiac jest twoim problemem i ssam sie na to godziles biorac kredyt walutowy.

Poczytaj pozostale watki, cos sie powinno rozjasnic.

O GAP tez byl watek. Tutaj sie przyznaje, ze nie wiem jak dziala, poszukaj, ktos wyjasnial to juz na forum, pewnie tam znajdziesz odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś winny dlatego że nie jesteś ubezpieczony w D.A.S jak byś był to by nie było sprawy bo za ciebie prowadza wszytki korespondencje i wszytki rozprawy sadowe łącznie z rzeczoznawcą do kwoty 100 tys.łz taki ubezpieczanie kosztuje 210zł czy masz malucha za 100zł czy Mercedesa za 1 milion złotych.Płaci się raz na rok lub 510zł na cały dom cała rodzinę i na wszystkie samochody do 5 max
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bochenek ma rację. Co do GAP to z pewnościę nie macz gapa do wartości pojazdu w przeliczeniu na walutę, a jedynie jako różnicę między wartością rynkową, a wartością polisy AC lub inną wartością pojazdu uwzględniona w umowie GAP. Niestety dla Ciebie GAP dotyczy wartości samochodu, a nie ewentualnych wachań kursowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...