Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Niewystarczające odszkodowanie z OC


efka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pare miesięcy temu potrąciłam kobietę (jadąc samochodem) na przejściu dla pieszych. Z mojej winy. Miała ona okulary, które zniszczyły się przy uderzeniu. Doznała ona uszczerbku na zdrowiu. Dostałam już listowne wyznaczenie grzywny przez Sąd Grodzki. Tymczasem poszkodowana Pani Twierdzi, że zakończyła sprawę z moim ubezpieczycielem (Compensa) i twierdzi, że oddano jej jedynie 2tys. złotych za okulary, a kosztowały one ponoć 5.000 zł. Nie wiem co mam robić...Nie chcę się procesować z tą panią, ale również nie stać mnie na danie jej 3 tys. zł (mój samochód jest mniej wart niż ta suma).Płacę OC, a tu nie można być pewnym co do pozytywnego rozpatrzenia sprawy. Proszę o podpowiedź
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Poszkodowana ma prawo domagać się naprawienia szkody albo od TU albo od Pani. Może to zrobić przez pozwanie sprawcy bądź ubezpieczyciela na drodze cywilnej.

 

Ubezpieczyciel wypłacił tylko 2000 zł bo być może ta Pani nie miała żadnego niepodważalnego dokumentu (np. faktura), który jednoznacznie potwierdzałby wartość zniszczonej rzeczy?

 

Gdyby poszkodowana zdecydowała się na pozwanie Pani na Niej ciąży obowiązek udowodnienia szkody - czyli w tym przypadku tego że wartość tych okularów wynosiła właśnie 5000 zł. Nie jest to łatwe jeśli nie ma się niezaprzeczalnych dokumentów,rachunków,faktur itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Compensa musi zwrócić całą wartość utraconej rzeczy. Jesli poszkodowana nie ma rachunku to nie może żądąć ani od Compensy ,ani od ciebie więcej pieniędzy.

Natomiast za utracone zdrowie poszkodowana może żądać od Compensy i od ciebie dowolnych kwot, bo życie ludzkie jest niewycenialne. Może założyć sprawę cywilną w sądzie. Są rozpatrzy roszczenia poszkodowanej i może zasądzić na jej rzecz odszkodowania w dowolnej wysokości. Sąd rozpatruje stan majatkowy sprawcy zeby nie przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...