Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

śmiertelne potrącenie


ln
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
pewneodszkodowanie wrote:
Witam,
jeśli mogę pomóc to pomogę wywalczyc o odszkodowanie, utracone kożyści za tego nie przyjemnego wypadku.
Bardzo współczuje.
pozdrawiam serdecznie
Jeżeli napisanie poprawnie i z sensem jednego zdania przekracza możliwości autora tego postu, to "pewnego odszkodowania" raczej bym się nie spodziewał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim notatka z policyjna - bo na pewno była.

Po drugie, do zusu wystarczy najmniejszy rachunek wydany na pochówek mamy.

Reszte rachunków raczej do odszkodowania bym dała.

Potrzebny będzie akt zgonu.

Jeśli zakończyła się sprawa prokuratorska to także kopia ich decyzji.

Całośc zgłaszamy w Ubezpieczeniowym Funduszu gwarancyjnym

Warto wiedzieć, ze o odszkodowanie może ubiegać się każdy ustawowy spadkobierca zmarłej. także jeśli masz rodzeństwo oraz twój ojciec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Sprostowanie- za koszty pochówku należny jest zarówno zasiłek pogrzebowy płacony przez ZUS na podstawie oryginału rachunków, jak również odszkodo9wanie od ubeazpieczyciela sprawcy na podstawie potwierdzonych w Zusie za zgodność kserokopii faktur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,mam pytanie w sprawie wypadku śmiertelnego.

 

Mój brat dwa tygodnie temu potrącił śmiertelnie człowieka.Jechał obwodnicą Stargardu Szczecińskiego ,ograniczenie prędkości jest tam 120km/h a on jechał 100km/h. Nie był pijany,a ta osoba którą potrącił była pijana i wszedła mu prosto pod koła.Ten wypadek stał się w nocy,więc było ciemno.

Policja powiedziała mu że to nie jego wina,i że on żadnych konsekwencji nie powinien ponosić,ale i tak czeka na ostatnie słowo prokuratora.

 

I tu moje pytanie,czy mój brat jako osoba nie winna takiego wypadku może starać się o odczkodowanie za zniszczony samochód?lub jego naprawę?on by chciał odzyskać te piniądze które wsadził w remont samochodu.Jest jakaś szansa na zwrot kosztów za naprawę?

Z góry dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ln wrote:
Moją mamę porącił śmiertelnie samochód. Sprawca zbiegł. Czy mogę dochodzić odszkodowania
Witam,

Zgodnie z polskim Kodeksem cywilnym każdej osobie, która straciła w wyniku wypadku członka najbliższej rodziny przysługują następujące świadczenia:

- stosowne odszkodowanie w przypadku kiedy nastąpiło znaczne pogorszenie sytuacji życiowej uprawnionego,
- zadośćuczynienie związane z krzywdą powstałą na skutek śmierci członka rodziny,
- zwrot kosztów pogrzebu dla osoby, która koszty te rzeczywiście poniosła (niezależnie od zasiłku przyznanego przez ZUS)
- renta alimentacyjna w przypadku kiedy zmarły zobligowany był do świadczeń alimentacyjnych na rzecz uprawnionego

Wysokość poszczególnych świadczeń zależna jest m.in. od sytuacji życiowej sprzed wypadku, dokumentacji potwierdzającej stopień krzywdy powstałej na skutek zdarzenia, stopnia pokrewieństwa pomiędzy uprawnionym a zmarłym.
W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...