Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zwichnięcie stawu łokciowego, a odszkodowanie


aannkkaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trenuję kolarstwo i podczas treningu mieliśmy mały wypadek. A mianowicie, dziewczyna jadąca koło mnie wpadła na mnie na skutek czego wylądowałam w wybetonowanym rowie. Uderzyłam łokciem w ów beton i wybiłam sobie łokieć (kość wyleciała mi z panewki). Kość została wstawiona na miejsce, odłamków kostnych nie było jednakże mam pozrywane więzadła i spore ograniczenie ruchów lewej ręki.

Wypadek miał miejsce w Czechach (zakwaterowani byliśmy w Polsce, jednak do Cech pojechaliśmy na trening), a więc pomocy udzielony mi w czeskiej klinice prywatnej (z racji tego że była to klinika prywatna, odpowiednio policzyła sobie za pomoc). W sumie wyniosło to nas 4 tys. zł.

I teraz pytania:

1. Czy jest możliwość aby odzyskać te pieniądze w Polsce? Dodam, że ubezpieczona jestem i posiadam "Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego". Rocznikowo jestem już pełnoletnia (formalnie pełnoletność osiągnę w sierpniu tego roku).

2. Uczęszczam do liceum, jaka jest szansa, że szkoła wypłaci mi odszkodowanie? I na jaką kwotę mogłabym liczyć?

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeżeli byłaś ubezpiecznona w szkole to powinnaś dostać odszkodowanie, najlepiej dowiedz się w sekretariacie czy szkoła ubezpieczyła uczniów od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Co do kwoty za leczenie w klinice to ona też jest do odzyskania, nie wyrzucaj rachunku. Polecam się skontaktować z NFZ i podpytać w tej sprawie, może częśc zwrócą.

Jest jeszcze opcja uzyskania odszkodowania od sparwczyni. Jeśli miała wykupione OC (choć jest to mało prawdopodobne) to nie będzie problemu, jeśli nie to możesz dochodzić od niej odszkodowania z jej prywatnych pieniędzy, ale to jest już wyższa szkoła i musiałabym pisać o tym cały esej, ale wszystko jest do zrobienia.

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aannkkaa wrote:
1. Czy jest możliwość aby odzyskać te pieniądze w Polsce? Dodam, że ubezpieczona jestem i posiadam "Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego". Rocznikowo jestem już pełnoletnia (formalnie pełnoletność osiągnę w sierpniu tego roku).
2. Uczęszczam do liceum, jaka jest szansa, że szkoła wypłaci mi odszkodowanie? I na jaką kwotę mogłabym liczyć?
Z góry dziękuję za pomoc
1) Tak;

2) Wszystko zależy od tego czy w szkole wykupioną Pani miała polisę NNW i na jaką sumę ubezpieczenia. Należy o to zapytać w szkole;

3) Wyskość odszkodowania z polisy NNW to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia. Zwykle nie są to sumy duże.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koszty leczenia to powinien rozliczyć je NFZ - na przyszłość pamiętajcie o zaświadczeniach o podleganiu ubezpieczeniu na terenie Polski (wydają je oddziały NFZ) - unikniecie komplikacji z rachunkami i ich rozliczeniami.

 

Co do wypłaty świadczenia z polisy NNW to zależy od wysokości trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...