Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Jak uzyskać odpis wyroku sądu ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mialem sprawe w sadzie w sprawie kolizji gdyz sprawca odmowil przyjecia mandatu. Wygralem i teraz ubezpieczyciel chce ode mnie odpis wyroku sadu. Moze ktos z Was mial podobna sytuacje i podpowie jakie pismo napisac zeby taki odpis wyroku z sadu otrzymac ?!.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno ubezpieczalnia sama wyslala pismo do sadu, wieczawsze to jakies pismo bedzie:)

A ze swojej strony to sie nie musisz rozwijac, jako poszkodowany dostaniesz odpis sadu na pewno. Dla pewnosci napisz male podanko. Nie musi tam byc duzo. Prosze o przeslanie odpisu wyroku w sprawie ....... celem przedstawienia towarzystwu ubezpieczeniowemu. To wszystko:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O odpis wyroku możesz poprosić jeżeli byłeś pokrzywdzonym lub oskarżycielem posiłkowym. To, że byłeś pokrzywdzonym w wypadku nie znaczy, że miałeś status pokrzywdzonego na sali sądowej, mogłeś być świadkiem w sprawie, a sprawa mogła się toczyć z oskarżenia publicznego.

Na pewno to nie ty musisz dostarczyć wyrok sądu, ale jest to obowiązek ubezpieczyciela. Powinieneś pisemnie powiadomić ubezpieczyciela o zakończeniu sprawy, z podaniem adresu sądu i ewentualnie nr sprawy.

Oczywiście jeżeli masz możliwość zdobycia tego wyroku, to postępuj wg wskazówek "bochenka", ponieważ od dostarczenia wyroku powinieneś mieć pieniążki w ciąku 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wiec 13 lipca wyslalem pismo z prosba o przyslanie mi odpisu wyroku sadu.

 

Jednak do dzis nic nie otrzymalem wiec wczoraj (22 lipca) zadzwonilem do sadu. Pani ktora odebrala telefon powiedziala ze mam uzbroic sie w cierpliwosc i ze jak cos tam siedzia zatwierdzi to dostane taki odpis...

 

Co radzicie w tej sytuacji ?! Czekac ? Czy moze powiadomić ubezpieczyciela o zakończeniu sprawy, z podaniem adresu sądu i ewentualnie nr sprawy ?

 

Aha, zaraz po wyroku sadu zadzwonilem do ubezpieczyciela i osoba ktora odebrala telefon powiedziala, ze mam im dostarczyc odpis wyroku sadu a oni po dwoch tygodniach wyplaca pieniazki. Spytalem sie na ile oszacowali straty, jednak osoba ta powiedziala ze dopiero oszacuja dokladnie jak otrzymaja odpis z sadu...

 

Co najlepiej teraz zrobic ?! Czekac za odpisem wyroku czy napisac pismo do ubezpieczyciela ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...