Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

hestia odmowa wypłaty odszkodowania z ubezpieczenia AC


Rekomendowane odpowiedzi

Witam- mam pewien problem, otóż niedawno miałem lekką stłuczkę czyli wyjeżdzając z własnej posesji (podwórza) tyłem -bo inaczej się nie da- nie zamknąłem z pośpiechu tylnych drzwi i w konsekwencji doszło do ich uszkodzenia, musiałem wymienić drzwi żeby się poruszać, po paru dniach przyjechał rzeczoznawca i spisał protokół zajścia zdarzenia i wycenę. Po 2 tygodniach dostałem z HESTI pismo odmowne wypłaty odszkodowania , mianowicie -cytuje - zgodnie z wyżej przytoczonym paragrafem 11 ust. 1 : ERGO HESTIA jest wolna od odpowiedzialnosci , jeżeli ubezpieczony wyrządził szkodę umyślnie lub w skutek rażącego niedbalstwa . w toku likwidacji ustalono również że prace naprawcze zostały przeprowadzone przed oględzinami pojazdu. a przecież dzwoniłem i sie pytałem do hesti jak na to patrzą z tą nagłą wymianą przed oględzinami i niby ok. a tu teraz odmowa wypłaty odszkodowania. Więc moje pytanie- czy mam jakąś szanse o odszkodowanie ? na pewno się odwołam ale czy to coś da. POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zapoznaj sie dokladnie z calym OWU. TO jest ubezpieczenie dobrowolne, wiec na pewno beda patrzec na wszystkie wylaczenia. JEsli maja zapis o razacym niedbalstwie, za co wedlug mnie mozna uznac nie zamkniecie drzwi i cofanie, to kiepsko wroze z odwolaniem. Napisz, nic nie zaszkodzi, al czy pomoze, to nie wiem.

JAk dla mnie, to sie lapie na razace niedbalstwo, ale jesli to jakos razsadnie umotywujesz, to moze sie uda:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

również rażącym niedbalstwem można mówić o wjechaniu autem na czerwone światło i kolizja gotowa , można wiele przykładów podawać jak ktoś szuka pretekstu do niewypłacenia odszkodowania to znajdzie, a my użytkownicy przecież płacimy grube pieniądze za ubezpieczenie auta ( OC, AC, NNW) i tak tylko zdzierają , a w razie czego szukają na to przepisów na naszą niekorzyść. niektórzy potrafią wyciągnąć od nich kasę lecz my porządni kierujemy się drogą etyki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie mogę się zgodzić ze stanowiskiem, iż przedstawiona sytuacja mogłaby być rażącym niedbalstwem. Jest to oczywiście nieuwaga i wina kierowcy, ale właśnie od takich sytuacji ma chronić ubezpieczenia auto-casco!!! Różnie określane jest rażące niedbalstwo, ale można przyjąć, że jest to działanie graniczące z winą umyślną. Ponieważ brak jest jednoznacznej definicji rażącego niedbalstwa ubezpieczyciele często nadinterpretują zapisy OWU w tej kwestii , oczywiście na swoją korzyść. W tej sytuacji o wiele większe znaczenie ma fakt, iż przystąpiono do naprawy przed oględzinami pojazdu. Obowiązek niedokonywania napraw przed oględzinami jest zapisany w OWU AC i jego niedochowanie faktycznie może być przyczyną odmowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się ze szkodnikiem, proszę zapoznać się dokłądnie z tym co napisał. Można zatem odwołąć się, wyjaśnić, że drzwi były otwarte w znaczeniu niedomknięte na zamek, ale z miejsca kierowcy wyglądały na zamknięte. Gwałtownie wykonany manewr (albo pochyłość podłoża, to już dopasuj do swojej sytuacji) spowodowały uchylenie skrzydła. Możesz coś dodać, że to wychodzące dziecko, czy Twoja matka w zaawansowaynym wieku prawdopodobnie nie domknęła drzwi. Odwołanie skieruj na ręce dyrektora (ale i tak czytać będzie ten sam likwidator). Co do wykonanej naprawy to napisz, że drzwi wymieniłeś, żeby móc odebrać żonę z senatorium, dzieciaka z koloni czy inny ważny powód. Poszukaj w OWu zapisu o możliwości przeprowadzenia prowizorycznej naprawy w celu kontynuowania jazdy,, jest napewno. W tym wypadku trochę naciągane, ale napisz, że drzwi nie zamykały się i groziło to kradzieżą pojazdu, i zwiększeniem zakresu szkody. Przypomnij też, że pytałeś na infolinii, wszystkie rozmowy są nagrywane i mogą odszukać Twoje zgłoszenie. Zakłądam jednak, że pomimo wymiany drzwi stare uszkodzone zostawiłeś do czasu oględzin, jeśli okazałeś tylko świerzopolakierowany pojazd to nie dziwię się odmowie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...