Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Czy dowód rejestracyjny niezbędny ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kolizji zgłosiłem szkodę. Po oględzinach auto z parkingu strzeżonego przekazałem do złomowania i wyrejestrowałem je. Dowód rejestracyjny został zatrzymany przez policję po kolizji. Teraz po dwóch miesiącach TUiR WARTA żąda jako NIEZBĘDNY skan lub ksero dowodu rejestracyjnego.

Czy faktycznie jest to potrzebne, czy to tylko przeciąganie sprawy ?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, w poniedziałek zadzwonie do komunikcji i spytam się czy dostanę ksero dowodu rej. auta wyrejestrowanego 25,05,2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

idziesz do wydzialu komunikacji, prosisz o kopie, ktora oni Ci potwierdza za zgonosc i tyle. Chodzi o wykazane, ze jestes wlascicielem pojazdu. Rownie dobrze sie sprawdzi umowa kupna - sprzedzy. - To tyle ile chodzi o szkode z OC.

Jesli jest to szkoda z AC - to beda chcieli koniecznie Dowod aby sprawdzic, czy miales przeglad aktualny. Jesli nie miales waznych badan technicznych, to z AC raczej nie wyplaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Miałem nadzieje, że nie jest niezbędny . Bo to akta mogą być w archiwum, nie zdąże przejechać przez miasto w pół godziny będę musiał się z pracy zwalniać i nie załatwię tego od ręki. ( szkoda z OC ) Temat możemy zamknąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mała uwaga. Zdarza się, że w dowodzie rej. jest zapis "współwłasność" - wtedy trzeba dostarczyć dokumentację wyjaśniającą, kim są wszyscy współwłaściciele pojazdu. Można to zrobić poprzez okazanie karty pojazdu z dokonanymi wpisami współwłaścicieli lub przedstawiając umowę zakupu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...