Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uszkodzone ogrodzenie - brak sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka tygodni temu obok mojego domu doszlo do wypadku (bez mojego udziału), w wyniku którego uszkodzona została cześć płotu, cała brama i część mostka. dodam ze mieszkam przy drodze wojewódzkiej. Niestety nie ustalono jeszcze sprawcy, ponieważ w kolizji brały udział 2 samochody. Prosze mi poradzić co moge w takiej sytuacji zrobic? Mam psa, który musi ciągle siedziec w zamknięciu, poniewaz brak płotu uniemozliwia jego swobodny wybieg, a w ciągu dnia nie ma nikogo w domu, wiec istnieje potencjalna szansa dla zlodziei, gdyż łatwo teraz dostać sie na teren posesji. Nieiwem tez kto powinien naprawić mostek - wjazd łączący drogę z terenem mojego domu? Jak już wspomniałam droga jest wojewódzka, jednak otrzymałam pismo z zarządu dróg ze mam dokonać naprawy na własny koszt! Dlaczego ja,skoro nie brałam udziału i nie ma w tym mojej winy! Niewiem tez jak długo bede czekać na ustalenie sprawcy wypadu...Czy jest jakiś czas, w którym policja powinna coś ustalić? Brak ogrodzenia jest dla mnie sporym dyskomfortem, nie wspominając o estetyce (płot jest nowy, zrobiony 2 lata temu). Narażam sie na dodatkowe koszty, ponieważ musze teraz świecić całą noc światło na zewnątrz domu, gdyż mam nisko okna i po prostu się boję, wiedząc ze w każdej chwili ktoś moze wejsc na teren domu. Bardzo prosze o rade, co moge zrobić, jak załatwić sprawe naprawy wjazdu - mając taką a nie inną decyzję z zzarządu dróg. Dowiedziałam sie ze ustalenie sprawcy moze nawet trwac ponad rok!! Dlaczego przez ten czas mam być bez płotu, skoro nie ma w tym mojej winy??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to w życiu bywa - nie masz winy a są same kłopoty... Złodziej ukradnie telewizor - nie Twoja wina, a nie masz telewizora... Podobnie jest i w tym przypadku, z tym, że są duże szanse na wskazanie winnego, a zatem i odpowiedzialnego za naprawienie szkód. Gdyby budowle były ubezpieczone można by dochodzić odszkodowania od swojego ubezpieczyciela. W związku z tym, że pewnie nie są, pozostaje dochodzenie od sprawcy. Na tym etapie, skoro sprawca nie został jeszcze ustalony pozostaje zgłosić szkodę, żeby rzeczoznawca dokonał opisu uszkodzonego mienia. Po tym niestety trzeba będzie przeprowadzić naprawy na własny koszt i ubiegać się o odszkodowanie po ustaleniu sprawcy. A gdzie teraz zglosić szkodę? Proponuję ustalić na policji nr rej. i nr polisy pojazdu, który uderzył bezpośrednio w Twoje ogrodzenie (takie informacje nie są objęte ochroną danych osobowych i łaski nie robią) i zgłosić szkodę do jego firmy ubezpieczeniowej. Przyjąć szkodę muszą, a czy będą wypłacali odszkodowanie, czy zrobi to ubezpieczyciel drugiego uczestnika okaże się po zakończeniu dochodzenie, względnie rozprawie sądowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...