Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

PZU odmowa wypłaty odszkodowania za pobyt w szpitalu


kordian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie w kwestii odmowy wypłacenia odszkodowania za pobyt w szpitalu przez PZU. W kwietniu byłem w szpitalu na operacji usunięcia nowotworu kości i za ten pobyt wypłacili odszkodowanie, natomiast później byłem w szpitalu na oddziale rehabilitacji w związku z tą operacją i za ten pobyt już odmówili wypłaty odszkodowania. Moje pytanie brzmi czy postąpili prawidłowo czy też naruszyli jakieś przepisy i mam szanse odzyskać odszkodowanie za pobyt w szpitalu.

Bardzo proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj ogólne warunki ubezpieczenia, jak definiowany jest bobyt w szpitalu. Możliwe, że jest tam napisane, że pobyt dotyczy tylko leczenia, ale np. rechabilitacji już nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mam podobny problem. PZU odmawia wypłaty za pobyt szpitalny na oddziale rehabilitacji. Składałem wniosek do sądu polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych lecz PZU nie zgodziło się. Przygotowuję pozew do sądu w tej sprawie. Może połączymy siły i wymienimy doświadczenia w tym przedmiocie i być może uda się pokonać wspólnie potentata ?

Proszę o kontakt mailowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja też mam problem z PZU w kwestii wypłaty odszkodowania z tytułu pobytu w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym.

 

Z tego co się dowiedziałem od kolegi to jemu też odmówili, pomimo złożenia pozwu do sądu, też bez skutku, chociaż on więcej nie próbował.

 

Androsz, czy tobie coś się udało z tym pozwem? proszę odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

androsz wrote:
Mam podobny problem. PZU odmawia wypłaty za pobyt szpitalny na oddziale rehabilitacji. Składałem wniosek do sądu polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych lecz PZU nie zgodziło się. Przygotowuję pozew do sądu w tej sprawie. Może połączymy siły i wymienimy doświadczenia w tym przedmiocie i być może uda się pokonać wspólnie potentata ?
Proszę o kontakt mailowy.
Trzeba dokładnie przeanalizować OWU przed podjęciem konkretych decyzji z pozwem do sądu włącznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...