Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie OC , wypadek motocyklowy (niska wycena ) HDI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mialem wypadek motocyklowy. Dokladnie miesiac temu. Samochod wymusil mi pierwszenstwo. W Moim motocyklu Suzuki GSX-R 750 Ulegl uszkodzeniu caly lewy bok, w zarysowana rama i wgnieciony bak. Wartosc rynkowa motocykla to 28tys zł. Ja zapłaciłem za niego 18 tys gdyz był niekompletny. Musialem dokupic czesc plastikow i w rzeczywistwosci wyszedl mnie ok 25tys. Rzeczoznawca wycenił motor przed wypadkiem 19 tys , wrak na 8,5 tys. (szkoda całkowita).Czyli dla mnie do reki 10,5 tys. W Rozmowie przez telefon powolywal sie na moja umowe kupna sprzedazy . Mowil ze i tak dobrze mi daje bo mowi ze za motor dalem 18 wiec jeszcze jestem na plusie. Namawial do ugody zebym zgodzil sie z ta wycena i wzial kase. Co ma do tego moja umowa jak motor w rzeczywistosci przed wypadkiem byl wiecej wart? Mysle ze 10,5 tys to strasznie malo jezeli mialbym go naprawiac przez autoryzowany salon. DO tego motocykla sa strasznie drogie czesci a do tego dochodzi ta zarysowana rama ktorej naprawie nikt sie nie podejmie, a koszt nowej to 5 tys zl. Co mam w takiej sytuacji zrobic? Jezeli uszkodzeniu ulegl kask i kombinezon czy musze rzeczywiscie okazac na nie rachunki ? Nie posiadam zadnych a zaplacilem za nie calkiem sporo. Jutro jade do ubezpieczalni i obejze ta wycene. Jezeli za czesci policzyl strasznie male pieniadze? np za bak 500zł jak w rzeczywistosci w autoryzowanym serwisie moze kosztowac ok 3 tys zł. Mam sie odwolywac? Chce poprostu odzyskac wszystkie pieniadze... nie mam zamiaru go naprawiac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak. Ten wlasnie rzeczoznawca czy tam ich przedstawiciel z rozmowie ze mna powiedzial ze na motor jest szkoda calkowita i motor nie podlega naprawie gdyz chyba to zbyt duzy koszt... to dla mnie bez znaczenia gdyz nie mam zamiaru go naprawiac... chce sprzedac ten wrak i odzyskac reszte kasy. Czyli nie musze pokazywac zadnych rachunkow? przeciez moga wejsc do internetu i zoabczyc ile rzeczywiscie kask i kombinezon kosztuje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no skoro nie masz zamiaru go naprawiac, to zostaje Ci szkoda calkowita - nic nie poradzisz. Mozesz ewentualnie probowac isc do niezlaeznego rzeczoznawcy i wycenic swoj motorek przed i po kolizji. JEsli bedzie spora roznica w wycenie, to masz o co walczyc.

A co do kombinezonu i kasku, to rachunki bylyby najlepsze do ustalenia ceny. Jesli ich nie masz, to podaj jakie to modele, postaraja sie wycenic je korzystajac z allegro, czy innych serwisow. JEsli podasz na przyklad tylko kombinezon i kwota np 1000 zl, to nie licz na top, ze dostaniesz ta kwota. Pamietaj, ze zgodnie z prawem, to ty musisz udowodnic wysokosc swoich roszczen, samo napisanie kwoty jaka wedlug ciebie dales za sprzet nie jest niestety udowodnieniem:)

Wiec albo znajdziesz rachunki, albo musisz sie liczyc z niewielka kwota zwrotu kasy za sprzet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o niezaleznego rzeczoznawce. To np. moze mi wycenic szkode salon suzuki? Podajac przyblizona cene naprawy? I z taka wycena spowrotem do HDI i im ja pokazac? Czy takie postepowanie tylko jezeli wybiore droge sądową. a co do tego stroju i kasku to poprostu zdjecie ze strony sklepu albo allegro?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni robili zdjecia kasku i kombinezonu. Kask jest poryusowany i zniszczone wloty powietrza plastikowe. Polamane. z Tego co wiem to taki kask powypadkowy juz nie bedzie spełniał funkcji jak przed wypadkiem. I do tego raczej kaskow sie nie naprawia. A rzeczoznawca w rozmowie ze mna wmawial mi ze kask to tam lekko zarysowany ze mozna go nadal uzywac.. Gdy był u mnie na miejscu i robił zdjecia chciałem mu podac cala nazwe kasku i kombinezonu. On chyba nawet nie zapisal nazwy. Ok to powiem zeby znalezli sobie sami cene jezeli nie musze posiadac rachunkow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego!

Sytuacja Twoja jest potocznie stosowaną praktyką przez firmy ubezpieczeniowe. Musisz sam dowieść, że na dzień wypadku Twój motocykl był wart 28tys., a nie 19tys. Ponadto jak któryś z kolegów podpowiedział niech autoryzowany serwis wyceni koszt naprawy motocykla. Możesz również żądać wypłate szkody całkowitej, a pozostałość motocykla niech sobie wezmą. Zazwyczaj rezygnują w przypadku motocykli i wypłacają tyle ile zechcesz. Jednak musisz się odwołać. jak bedziesz miał problem zadzwoń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli posiadam jakies zdjecia sprzed wypadku to czy jest to jakis dowod czy zaden? Ciezko mi bedzie w takim razie udowodnic cene motoru sprzed wypadku jezeli nie posiadam zadnych rachunkow itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...