Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

suma całkowita AC


Rekomendowane odpowiedzi

posiadam polisę AC uniqa

zawierałem ją co roku od kilku lat w tej samej firmie gdzie robiono zdjęcia pojazdu również z aktualnym stanem licznika.

W styczniu tego roku przedstawiciel ustalił sumę całkowitą AC na 12000.

W lipcu z mojej winy skasowałem samochód który nie nadaje się z ekonomicznego punktu widzenia do odbudowy.

Rzeczoznawca uniqa stwierdził wartość wraka 3500 (muszę sprzedać) + 4400 odszkodowanie, co daje sumę 7900.

Zakładając że auto straciło na wartości od stycznia około 5% to wtedy było by warte 11400 a dać mi chcą 7900 - czyli 3500 jestem w plecy.

Na moje pytanie skąd ta wycena powiedział że z tabeli, i wartość pojazdu zaniżył duży przebieg a przecież dokładnie wiedzieli jaki jest co roku od 8 lat.

Problem że aby odkupić zbliżony samochód muszę dołożyć jeszcze ok 2000

 

podsumowanie:

UNIQA = UNIKAĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam piszesz, że podobny pojazd możesz kupić za 9900, a więc wartość z ubezpieczenia była zawyżona. Moja rada to sprawdź dokładnie arkusz wyceny pojazdu sprzed szkody, czy wpisali dokładne wyposażenie pojazdu.

Następna propozycja to prześledź ubezpieczenia za ostatnie 3 lata (tylko za 3 lata wstecz) i sprawdź rzeczywistą wartość twojego pojazdu z twoim rzeczywistym (wysokim) przebiegiem. Jeżeli wartości będą się różniły to poprość o zwrot nadpłaconej składki. Skoro płaciłeś składkę od 12 tys nmp 900 zł, a powinieneś płacić od 9 tys jakieś 675 zł (kwoty oczywiście przykładowe). To znaczy, że w tym roku nadpłaciłeś 225 zł, w poprzednim 300 zł jeszcze wcześniej 350 zł i tak uzbiera się spora sumka. Walcz o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...