Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kolizja jadąc mpk co mi się należy


Rekomendowane odpowiedzi

witam;)25.03.2009 jadąc autobusem mpk byłam uczestnikiem kolizji-z winy kierowcy auta osobowego.Z miejsca zdarzenia wzięła mnie karetka ale wypisali mnie po 6 godzinach.Na drugi dzień na własną rękę udałam się do lekarza rodzinnego on skierował do neurologa.Okazało się,że mam niestabilność kręgów szyjnych z ograniczeniem ruchomości kręgosłupa,naciągnięte ścięgna w prawej ręce,wstrząs mózgu i przeszłam załamanie nerwowe--opinia psychologa.Obecnie mam rehabilitację i czekam na wynik tomografii głowy.Leczenia na pewno nie skończę do końca roku ale mam pytanie czy oprucz odszkodowania z oc sprawcy mogę się ubiegać o odszkodowanie z nw mpk-przecież byłam ich pasażerką-proszę o odpowiedż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie możesz sie ubiegać z OC sprawcy.MPK nie było sprawcą więc nie może ponosic winy tylko dlatego,ze jechałaś ich autobusem. Suma ubezpieczenia z OC sprawcy za szkody na osobie to 1.500.000 euro.Chyba wystarczy aby zaspokoić twoje potrzeby.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za odpowiedż -to,że zapytałam nie znaczy,że jestem pazerna;)chodzi o to ,że jestem laikiem co do tych spraw i nie wiem co robić...leczenie nie zakończone,czekam na wynik tomografii głowy-podejrzenie pęknięcia łuski czaszki kości potylicznej;(niesamowity ból głowy,dalsza rehabilitacja,dużo lekarstw więc spore nakłady finansowe a pracuję jako przedstawiciel i mam wynagrodzenie prowizyjne i oczywiście jest coraz mniejsze.dlatego napisałam na tym forum bo nie wiedziałam od kogo to odszkodowanie i nie wiem czy mogę przed zakończeniem leczenia sie o coś starać???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ten autobus miał wykupione nnw kierowcy i pasażerów, to jak najbardziej możesz się starać o odszkodowanie z tego tytułu, i nie ma sensu czekać na zakończenie leczenia, zgłoś szkodę a później tylko doniesiesz brakujące dokumenty. A co do OC sprawcy to tutaj należy dostarczyć zaświadczenie o zarobkach z 3 miesięcy sprzed wypadku, dołączyć wszystkie rachunki poniesione z leczeniem, zakup lekarstw, dojazdy do lekarzy itp i dodatkowo określić kwotę za zadośćuczynienie za doznany ból i cierpienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczypiorek bardzo dziękuje za odpowiedz-właśnie tak mi się coś obiło o uszy,że jadąc autobusem MPK-to jest zwykły miejski autobus jestem ubezpieczona w razie nieszczęśliwego wypadku nawet jeżeli wypadek nie spowodował kierowca autobusu.Tylko,że mam problem bo podczas wypadku wypadł mi bilet-ale karetka zabierała mnie z autobusu jest notatka policyjna...a jak mam się dowiedzieć o to nnw.Bo chyba taki przewożnik to powinien to płacić????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w autobusię widziałam karteczkę-twój bilet jest polisą w razie nnw ale ja tego biletu nie mam jak przeleciałam przez siedzenie to mi wypadł z ręki;)to ja już nie wiem nic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że nie ma obowiązku, to nie znaczy że nie może mieć takiego ubezpieczenia! Dowiedz się u przewoźnika gdzie zawarł takie ubezpieczenie i zgłaszaj szkodę. Przy zgłoszeniu opiszesz przebieg zdarzenia i to, że bilet wypadł w czsie kolizji po tym jak się przewróciłaś. Możesz udowodnić, że miałaś np. przedstawiając świadka, który jechał z Tobą i widział jak bilet był kasowany. Myślę, że w zaistniałej sytuacji brak samego biletu nie powinien być przeszkodą do uzyskania odszkodwania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie będzie kolidować z tym,że mam zamiar starać się o odszkodowanie z oc sprawcy a to nie był przewożnik!mnie z autobusu zabierała na pół przytomną karetka więc nawet nie myślałam o bilecie,nawet spadły mi z nosa okulary dopiero w szpitalu kapnełam się,że ich nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syn jadąc jako pasażer z kolegą skuterem uderzyli w samochód syn odniósł poważne obrażenia połamanie miednicy .itp sad uznał winę kierowcy skutera czy synowi należy się jakieś odszkodowanie jeśli tak to z jakiej polisy oc czy nw dodam że obydwaj są niepełnoletni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...