Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zarysowanie auta z mojej winy


Rekomendowane odpowiedzi

witam

uczesniczyłem w kolizji auta opel vectra (mój pojazd) z Bmw 5 (poszkodowany) stojąc na ulicy kierowca bmw wymijał mnie i zarysował mnie ja włączałem się do ruchu prędkośc była jakieś 4 km na godzine mi nic sie nie stało w bmw rysa na nadkolu (10cm) i prawe drzwi 17 cm od razu spisałem oświadczenie ze to z mojej winy, mam pytanie samochód jest współwłasnością i czy w takiej sytacji ( mi nic się nie stało) czy w takiej sytacji zniżki które ma brat (100%) zostaną w jakiś sposób pomniejszone - czy też instnieje możliwość większej opłaty oc przy następnej racie (kolega miał podobnie i płacił tylko 50 zł więcej rocznie) - szkodę ocenił na 500 zł właściciel bmw (dwie rysy nadkole i dzrzwi prawe) czy istnieje możliwość nie utracenia zniżek całkowicie ? samochód ubezpieczony w Compensie dziękuję za szybkie udzielenie odpowiedzi i proszę was uważajcie na kobiety z dziećmi na drodze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadaj w Compensie.

U większości TU jest tak, że z chwila wypłaty odszkodowania właściciele pojazdu tracą część wypracowanej zniżki lub otrzymują zwyżkę na kolejny rok. Jednak każde TU ma swoje wewnętrzne wytyczne, co więcej zależne od wielu innych czynników.

Tak więc proponuję kontakt z TU i ustalenie jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co rozumiesz przez 100%. Domyślam się że, pełne czyli -60% ( za jazdę bez szkód ). Tracisz 20 % na wszystkich pojazdach, które posiadacie ubezpieczone w Compensa. Dodatkowo nie masz prawa do zniżki za bezszkodową kontynuacje. Alternatywnie możesz wybrać naliczanie - według $6 taryfy ( składka zeszłoroczna +10%)- warunek nie więcej niż jedna szkody w roku polisy. A tak po za tematem kto was namówił na to by ubezpieczać oba pojazdy w tym samym zakładzie ubezpieczeń ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...