Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie... PZU to złodzieje-- prosze o pomoc


GieraPPa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W lutym br. uległem wypadkowi w pracy napastnik wybił mi szybę w aucie która raniła mnie w oczy oraz lekkie pocięcie twarzy.

Na oczy przeszedłem operacje tz. rewizja twardówki oraz wyciągano mi kawałki pokruszonego szkła z oczu.

Po całym tym zdarzeniu mam pogorszony wzrok muszę nosić okulary oraz na jednym z oczu mam plamy w których obraz nie dociera do oka.

 

Po zakończeniu leczenia złożyłem wniosek o odszkodowanie do pzu (należę do grupowego ubezpieczenia w zakładzie pracy) Po 3 miesiącach łaskawie wysłali mnie do lekarza i po 3 dniach dostałem decyzje o przyznaniu mi 1,5% uszczerbku na zdrowiu i kwocie 600 zł

 

Moje pytanie ponieważ decyzja jest nie do przyjęcia z tak śmiesznym rozpatrzeniem sprawy

 

chce się odwołać od decyzji

Co w takiej sprawie potrzebuje zrobić? jak napisać pismo? czy ponownie dołączać dokumenty ze szpitala i lekarzy? gdzie złożyć odwołanie czy do miejscowego zakładu czy tez gdzieś wyżej?

Proszę o pomoc bo to co zrobiło pzu przerasta wszelkie możliwości

aktualnie czekam na rozpatrzenie wniosku z zus co jeśli z zus przyzna mi więcej procent czy mogę tez tym się oprzeć jako jeden z powodów odwołania?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś pomoże ??

dodatkowo skieruje sprawę do odpowiedniego biura żeby się zajęli firma specjalizująca się w odszkodowaniach nazwa firmy to Interlex strona www to nazwa.pl

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pkt. 1 : Nazwa.pl jest rejestratorem domen..:)

pkt. 2. Możesz odwołać się od tej decyzji lub wystąpić na drogę sądową. Możesz również w postępowaniu przed sądowym powołać się na opinie np. lekarza- biegłego sądowego którego dane znajdziesz w każdym sądzie i w ramach prywatnej opinii podważy ustalenia tego powołanego przez PZU. Będziesz miał podstawy do zaskarżenia decyzji PZU jak również będziesz wiedział na czym ewentualnie stoisz i jak mniej więcej wyglądają Twoje szanse w postępowaniu sądowym.

Odwołanie od decyzji kierujesz wyżej ale za pośrednictwem organu który wydał decyzje. Zresztą w decyzji powinna być zawarta informacja do kogo masz możliwość odwołania się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

i nazwa.pl chodziło mi ze pod nazwa mam byc interlex bo jako nowy forumowicz nie mogę podawać żadnych adresów

 

w decyzji nie mam niestety żadnej informacji gdzie się mogę odwołać a tak po za tym to jak pzu wysłało mnie do okulisty nie miałem już później komisji u nich czy to jest konieczne czy nie?

 

jak wrócę od lekarza przepisze treść orzeczenia jakie przyszło pzu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwołanie składasz do Oddziału Okręgowego PZU ale za pośrednictwem Inspektoratu który decyzje wydał. Napisz im że nie zgadzasz się z decyzją Inspektoratu. I że wnosisz o ponowne przeanalizowanie Twojego wniosku. Wskaż w swym piśmie iż na wskutek tego wypadku doznałeś trwałego urazu oka ( trzeba pod to podpiąć jakieś świadectwo lekarskie ) i że w związku z tym jesteś pod stałą opieką lekarza ( każda wizyta, każdy rachunek, również od optyka na okulary zbieraj )

Lub opcja numer 2. Wystąpienie przeciwko PZU na drogę sądową bez składania żadnych odwołań. Ale tutaj poczekaj na decyzje ZUS - u. Będziesz miał ewentualnie dodatkowy argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moje pytani odnośnie firmy do której mógłbym się zwrócić o pomoc w sprawie pomocy o uzyskanie odszkodowania

czy ogólnie warto czy sam poradzę sobie poprowadzić taka sprawę o odwołanie?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...