Jump to content
Forum Odszkodowania

Od kogo wziac zaswiadczenie


Damian_1989
 Share

Recommended Posts

Witam, mój wypadek już opisałem wcześniej, wiec do sedna, potrzebuje do pracy zaświadczenia ze zakończyłem leczenie, do lipca zwolnienie wystawiał mi ortopeda przy ostatniej wizycie lekarz zdjął mi gips i powiedział żebym teraz kierował się do lekarza pierwszego kontaktu (internisty) gdzie dostałem skierowanie na rehabilitacje i do dziś przebywam na zwolnieniu, w miedzy czasie miałem kontrole z ZUS w celu zasadności moich zwolnień. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.
Link to comment
Share on other sites

Należy złożyć wniosek do pracodawcy o skierowanie do lekarz orzecznika ZUS w celu ustalenia stałego lub długotrwałego uszczerbku na zdrowiu oraz zaświadczenie o stanie zdrowia- formularz N-9 wypełniony przez lekarza prowadzącego leczenie. Po otrzymaniu wniosku pracownika pracodawca po skompletowaniu wszelkich dokumentów wysyła niezbędne dokumenty do ZUS, który na podany adres korespondencyjny przesyła zawiadomienie o miejscu i terminie stawienia się na komisję lekarską.
Link to comment
Share on other sites

Będąc w pracy kadrowa prosiła mnie o wzięcie takiego zaświadczenia od lekarza wiec nie wiem co teraz zrobić. Czy tak jak wyżej napisano?
Link to comment
Share on other sites

Przecież kadrowa powiedziała co masz zrobić.

Wystarczy pójść do lekarza który ciebie leczył i poprosić o zaświadczenie. Wzweiązku z tym, że nie każdy lekarz ma druki zaświadczeń więc proponuję zabrać ze sobą druk, który można wcześniej wydrukować.

 

http://www.9477.pl/att/1/Baza_Dokumentow/zaklad_ubezpieczen_spolecznych/zaswiadczenie_o_stanie_zdrowia_wystawiane_przez_lekarza_n9.pdf

Link to comment
Share on other sites

A moje pytanie jest właśnie takie do którego z tych lekarzy iść. Ortopedy który kazał mi chodzić już do lekarza pierwszego kontaktu czy internisty który wystawił mi obecne zwolnienie?
Link to comment
Share on other sites

 

Damian_1989 wrote:

Będąc w pracy kadrowa prosiła mnie o wzięcie takiego zaświadczenia od lekarza wiec nie wiem co teraz zrobić. Czy tak jak wyżej napisano?

Tak. Udać się do lekarza aby wystawił zaświadczenie N-9 o stanie zdrowia.

Link to comment
Share on other sites

 

Damian_1989 wrote:

A moje pytanie jest właśnie takie do którego z tych lekarzy iść. Ortopedy który kazał mi chodzić już do lekarza pierwszego kontaktu czy internisty który wystawił mi obecne zwolnienie?

Do tego, który Pana aktualnie prowadzi.

Link to comment
Share on other sites

 

Damian_1989 wrote:

A moje pytanie jest właśnie takie do którego z tych lekarzy iść. Ortopedy który kazał mi chodzić już do lekarza pierwszego kontaktu czy internisty który wystawił mi obecne zwolnienie?

Jeśli przez cały okres choroby lekarzem prowadzącym był ortopeda to on powinien wypiać zaświadczenie, bo to on najlepiej zna historię choroby. Z tego co piszesz wynika, ze lekarz internista wystawił tylko ostatnie zwolnienie.

Link to comment
Share on other sites

Po zdjęcie gipsu nie bylem jeszcze zdolny do pracy to oczywiste, właśnie ostatnia wizyta u ortopedy tym się zakończyła (zdjęciem gipsu) i miałem już chodzić do lekarza pierwszego kontaktu, gdzie dostałem skierowanie na rehabilitacje wiec zasadne wydaje mi się (jak wyżej pisaliście) iść do internisty i niech on wystawi zaświadczenie ze zakończyłem leczenie, chyba ze się mylę, to proszę mnie poprawić.
Link to comment
Share on other sites

 

Damian_1989 wrote:

Po zdjęcie gipsu nie bylem jeszcze zdolny do pracy to oczywiste, właśnie ostatnia wizyta u ortopedy tym się zakończyła (zdjęciem gipsu) i miałem już chodzić do lekarza pierwszego kontaktu, gdzie dostałem skierowanie na rehabilitacje wiec zasadne wydaje mi się (jak wyżej pisaliście) iść do internisty i niech on wystawi zaświadczenie ze zakończyłem leczenie, chyba ze się mylę, to proszę mnie poprawić.

Wydaje się, że nic się nie stanie jeśli wypisałby jeden czy drugi. Jednak tak jak pisze behapówka faktycznie ortopeda lepiej może znać całą historię choroby skoro prowadził faktycznie całość leczenia, a internista wystawił tylko ostatnie zwolnienie.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...