Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Ubezpieczenie NNW


edek111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem studentkę studiów dziennych na państwowej uczelni na której mam wykupione ubezpieczenie NNW, w związku z czym mam pytanie czy w przypadku poronienia mogę się ubiegać o odszkodowanie czy poronienie nie jest zaliczane do nieszczęśliwych wypadków? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieszczęśliwy wypadek to nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, w wyniku którego Ubezpieczony – niezależnie od swojej woli – doznał uszkodzenia ciała, rozstroju zdrowia lub zmarł. Z definicji tej wynika że poronienie nie jest nieszczęśliwym wypadkiem a jedynie może być skutkiem nieszczęśliwego wypadku.

W zależności od okoliczności poronienia możesz ubiegać się o odszkodowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
czy z pzu indywidalnego nalezy mi sie odszkodowanie,za nagły wypadek w pracy gdzie juz 3tydz nosze gorset szyinych,urazu nie stwierdzono ale wykryto liczne zwyrodnienia kregów szyjnych podniosłam w pracy gar i strzeliło mi w szyi lecze sie u neurologa poniewaz rece mi dretwiejom i mam silny bóle głowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 lat później...
Dzień dobry miesiąc temu w domu ciałem drzewo piła spalinowa i przeciąłem sobie palec u ręki miałem 11 szwów i teraz mam Blizne miałem 4 tyg L4 i nie mogłem chodzić do pracy, dodam że pracuje od 2 miesięcy ma umowę o prace, i mam pytanko czy mam prawo do jakiegoś ubezpieczenia? Albo czy przysługuje mi jakiś zasiłek ? Z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

w związku z faktem, iż wypadek miał miejsce w domu istnieje możliwość dochodzenia odszkodowania z polisy indywidualnej (na życie lub nnw). Jeśli posiada Pan ubezpieczenie pracownicze, które obejmuje nieszczęśliwe wypadki także poza pracą, możliwe będzie również dochodzenie roszczeń z tej polisy - konieczne będzie jednak zapoznanie się z zapisami polisy oraz OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia).

Jeśli w związku z wypadkiem przebywa Pan na zwolnieniu lekarskim, ma Pan prawo do świadczeń chorobowych w wymiarze 80% (w przypadku, gdyby wypadek wydarzył się w pracy, świadczenie wynosiłoby 100%).

W kwestii doznanego uszczerbku polecam lekturę artykułu https://odzyskaj.info/poradnik-odszkodowania/uszczerbek-na-zdrowiu-a-dochodzenie-roszczen-z-ubezpieczenia-nnw/

W przypadku, gdy doszło do uszkodzenia ścięgien lub więzadeł, blizna jest spora i ogranicza ruchomość palca uszczerbek na zdrowiu może być znaczny. Uzależnione to będzie od palca, który uległ uszkodzeniu (nie wspomniał Pan czy to kciuk, palec wskazujący czy inny) oraz ręki wiodącej. Oceny uszczerbku dokona lekarz orzecznik ubezpieczyciela w oparciu o przekazaną dokumentację medyczną. W przypadku blizn dobrze również przesłać zdjęcia obrażeń, żeby zobrazować ich zakres.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy ktoś wie jak to jest jeśki miałam kolizje nei ze swojej winy i będę próbować dochodzić odszkodowania z polisy sprawcy to czy jak mam na pojeździe też ubezpieczenie nw kierowcy to mogę te z zglosić ten sam wypadek czy to już jest zabronione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w przypadku posiadania polisy dodatkowego ubezpieczenia nw (na pojeździe lub innego ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia nw w pracy i innych) możliwe jest zgłoszenie roszczeń z każdej posiadanej polisy ubezpieczeniowej. Wypłata będzie jednak uzależniona od warunków polisy - za każdy 1% doznanego trwałego uszczerbku, za dany uraz lub jedynie za zwrot kosztów pobytu w szpitalu.

Nie można zgłaszać jedynie jednego zdarzenia z dwu polis OC, gdyż jest to prawnie zabronione, odszkodowanie można uzyskać jedynie raz.

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

Pozdrawiam

Marta Sordon

Campter Odszkodowania

tel. +48 795 005 188 ul. Oświęcimska 7, 42-700 Lubliniec

www.campter.pl

Skonsultuj bezpłatnie swoje prawa do odszkodowania

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...