Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Potrącony, Jakie odszkodowanie plus/minus


Rekomendowane odpowiedzi

Pod koniec czerwca zostalem potracony przez samochod. 2 samochody staly przed przejsciem i puszczaly ludzi a za tych dwoch wyjechal 3 i wjechal prosto we mnie. Kierowca okazal sie mlody czlowiek od 2 lat majacy prawko, byl trzezwy, po wyladowaniu 18 metrow dalej(samochod ford, jechal z predkoscia 60km/h) doznalem nastepujacych uszkodzen ciala:

-zlamanie kosci piszczelowej z przemieszczeniem

-zlamanie glowki kosci strzalkowej na lewej rece

-liczne potluczenia(niesamowicie duzy siniak ktory oczyiwiscie juz zszedl od uderzenia)

-liczne rany ciete(kolo 70 szwow lekarze zalozyli mi w szpitalu) w tym pare na twarzy oraz uchu(11 szwow na prawym uchu)

Z reki zdjeli mi gips po 4 tygodniach, z nogi zdejmuja mi za tydzien(minie 8 tygodni od wypadku) czeka mnie dluga rehabilitacja..

Moje pytanie brzmi jakiej sumy moge spodziewac sie za wyzej wymienione szkody o raz szkody moralne jesli mowimy o OC oraz jakiej domagac sie w sadzie, wiadomo ze do wszystkiego bedzie potrzebny prawnik zeby nie dac sie oszukac. A straty moralne sa dosc duze, 2 miesiace wakacji mi przelecialy w lozku, do tego mialem pracowac czyli mialem pewne pieniadze...

Pyt: Jakiej sumy moge spodziewac sie u jego OC a jakies po wygraniu sprawy w sadzie?

prosze o odpowiedz,

 

dla rozluznienia atmosfery dodam ze samochod ulegl kasacji po zderzeniu ze mna ;)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie odpowie konkretnie jakiej kwoty możesz się spodziewać, wróżka też Ci nie powie. Zadośćuczynienie będzie adekwatne do uszczerbku jaki poniosłej a na podstawie tego co napisałeś cięzko stwierdzić czy otrzymasz 5tys zł czy 10tys zł.

 

Po co chcesz wystąpić na drogę sądową ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po to ze nikt normalny nie wyprzedza na przejsciu dla pieszych, i nie wsiada w samochod na drugi dzien po wczesniejszym zabraniu prawa jazdy, nie doczekalem sie jeszcze zwyklego przepraszam od czlowieka...

 

po za tym mysle ze ktos mi powie ile moglbym sie spodziewac, ciocia za stluczke samochodowa i nadwyrezenie karku dostala 5 tys zl! takze ciekawie mnie ile moglbym dostac po prostu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sądem pozostawie to bez komentarza.

 

Co do samego odszkodowania to tak jak napisałem nie jestem w stanie podać Ci konkretnej kwoty czy też nawet oscylować w jakimś przedziale na podstawie danych podanych przez Ciebie. Czynniki jakie będą wpływały na zadośćuczynienie to między innymi: długotrwałość choroby, rozmiar kalectwa, nasilenie cierpień, trwałość następstw zdarzenia,konsekwencje uszczerbku na zdrowiu w życiu prywatnym i społecznym.

Na podstawie takich informacji otrzymasz odszkodowanie.

Możesz wystapić z roszczenie nawet i jednego milona złotych jak będziesz miał życzenie, a ile otrzymasz to już inna kwestia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty co bys zrobil? miales kiedys wypadek ze wiesz jak sie zachowac kiedy ktos kto cie potracil jawnie sie z ciebie smieje? czy to co piszesz to dlatego ze jestes amatorem tego tematu czy tez pracujesz w takiej firmie np?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczekuje ze pan ktory mnie potracil dostanie solidna nauczke za swoja glupote bo inaczej tego nazwac nie moge,

a co do ubezpieczniea z OC naprawde nie mam pojecia czego moge sie spodziewac, czy mam liczyc na 5 tys czy na 20... dlatego zadalem pytanie na forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU z OC zapłaci ci za % ustalony na komisji lekarskiej. Zwyczajowo za % płaci się od 500zł (do 2000zł - ale to raczej przez sąd). Pozostałe roszczenia, jak np. podjęcie pracy itp musisz udowodnić w formie papierowej - samo gadanie to na forum...

Co do "dostanie solidna nauczke" to bym nie liczył! po to ma OC, żeby za niego płaciło - on dostanie co najwyżej wyrok za spowodowanie wypadku.

przy Twoich urazach nie sądzę, że możesz dostać 10-15% - ale to sufitologia. bez zajrzenia w papiery ciężko konkretnie pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...