Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zatrzymanie prawa jazdy po upływie terminu ważności


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,niedawno miałem kolizję podczas ulewy wpadłem w poślizg i lekko uderzyłem o jadący z przeciwka samochód,poszkodowany wezwał chociaż nie musiał policję bo nie wypierałem się winy,nie uciekałem,byłem trzeźwy i chciałem się dogadać a warunki jakie były takie były,policjant ukarał mnie mandatem 500zł za spowodowanie kolizji i zatrzymał mi prawo jazdy kat. B,C gdyż jak się okazało upłynął termin ważności tzn. kat B posiadam od 2003 bezterminowo a po zrobieniu kat. C w wojsku w 2004 dostałem na 5 lat i ponownie miałem zrobić badania jak zresztą wszyscy którzy zrobili C w wojsku,trochę się ociągałem z tymi badaniami tak że prawie o nich zapomniałem,policjant zatrzymał mi p.jazdy i wydał pokwitowanie o zatrzymaniu po upływie terminu ważności na którym mogę jeździć przez 7 dni od zatrzymania p.jazdy i że mam się udać z tym pokwitowaniem do Wydziału Komunikacji i że tam mi powiedzą co i jak,gdzie mam się dokładnie udać z tym pokwitowaniem i czy będę skierowany na egzamin kontrolny czy tylko te badania będę musiał zrobić? Dodam że nigdy wcześniej nie byłem karany,nie dostałem mandatu i nie popełniłem żadnego wykroczenia,Proszę o pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pokwitowaniu powinno być napisane za co zostało zatrzymane. Jeśli za upływ badań lekarskich, to po prostu musisz je zrobić i uzyskać od uprawnionego lekarza zaświadczenie. Urząd na tej podstawie przyjmie wniosek o nowe prawo jazdy (koszt ok 70zł za PJ + badanie chyba z 80zl).

Dopilnuj, aby lekarz dał ci badania bezterminowo - chyba, że masz jakąś chorobę, która to uniemożliwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zatrzymano mi za upływ terminu ważności ,byłem już w WK i mam zrobić te badania,samo p.jazdy to 70zł a badania to nie wiem bo muszę zrobić badania lekarskie i psychologiczne bo mam kat.B,C i nigdy nie byłem i nie jestem na nic chory,po prostu zgodnie z przepisami wszyscy którzy mają kat.C i inne wyższe itp dostają terminowe p.jazdy na 5 lat i niema tu nic do tego czy ktoś jest zdrowy jak ryba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...